В Кілійській громаді з 1 лютого зростуть тарифи на воду

В Кілійській громаді з 1 лютого зростуть тарифи на воду

На засіданні виконавчого комітету комітету Кілійської міської ради, яке пройшло вчора, 29 січня, члени виконкому розглянули питання про встановлення тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення, які надає комунальне підприємство «Світло». Про це повідомляє «Кут Огляду».

Як пояснив Кілійський міський голова Вячеслав Чернявський, зростання тарифу вимушене, оскільки в останнє тариф переглядався ще в серпні 2022 року.

«Багато чинників впливає на тариф, це і підвищення цін і тарифів на енергетичні ресурси, а саме: значне зростання ціни на електроенергію, пальне та інші матеріали. Крім того з 01.01.2024 року збільшено розмір мінімальної заробітної плати до 7100,00 грн., а з 01.04.2024 року - 8000,00 грн. Крім того, відбулось і значне підвищення цін і тарифів на покупну воду, які з 1 січня 2024 року теж зросли.

На жаль, місцевий бюджет, враховуючи складну ситуацію у всіх сферах громади, не може дотувати підприємство і покривати витрати на невиправдані тарифи. Розуміємо людей, розуміємо всю складність ситуації, але, рішення повністю обґрунтоване і виправдане», - зазначив Вячеслав Чернявський.

У свою чергу директор КП «Світло» розповів, що комунальники наразі мають заборгованість по заробітній платі перед працівниками підприємства.

«На жаль, маємо заборгованість перед нашими робітниками по заробітній платі. За другу половину листопада борг перед працівниками - 244 тис грн, за грудень – 925 тис грн і за січень – 1 млн 262 тис грн. Також Кілійському КУВГ за покупну воду ми заборгували 1 млн 340 тис грн, а за електроенергію за грудень місяць в нас є заборгованість – 252 тис грн. Ви самі бачите, яка складна ситуація склалася і якщо зараз не підвищити тарифи, все буде лише гірше», - зазначив керівник КП «Світло».

Таким чином, члени виконкому затвердили питання про встановлення тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення, які надає комунальне підприємство «Світло». З 1 лютого 2024 року встановлено наступні тарифи:

Централізоване водопостачання для населення в м. Кілія - 37,42 грн за куб м (було 29,38)

Централізоване водовідведення для населення в м. Кілія - 35,12 грн за куб м (було 28,64)

Централізоване водопостачання для підприємств і юридичних осіб м. Кілія – 55,72 грн за куб м (було 42,00).

Централізоване водовідведення для підприємств і юридичних осіб м. Кілія - 48,88 грн за куб м (було 38).

 

Централізоване водопостачання для населених пунктів Кілійської громади:

с. Шевченкове - 55,13 грн за куб.м. (було 38,10)   

с. Василівка – 44,63 грн за куб.м (було 35,60)   

 с. Фурманівка – 51,34 грн за куб м (було 41,90)       

с. Новоселівка – 54,74 грн за куб м (було 39,20)

с. Ліски – 161,30 з домогосподарства (було 118,10).

Як зазначили представники відділу ЖКГ, відповідно до Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності,    КП «Світло»  проінформувало всіх споживачів про намір здійснити зміну тарифу на централізоване водопостачання та водовідведення, а саме розміщення повідомлення на офіційному веб-сайті Кілійської громади, а також, у друкованому засобі масової інформації - газеті “Дунайська зоря та на інформаційних стендах абонентського відділу КП “Світло” та сіл с.Шевченкове, с.Новоселівка, с. Фурманівка, с.Василівка та  с.Ліски.

 Зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб до КП «Світло» не надходило.

✅  Стань частиною спільноти « Кут Огляду» в facebook та запроси друзів!

«Кут Огляду» ближче до читача!

Все новини Бесарабії та України тут і зараз:

✅  Коротко і по суті. Підпишіться на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в Instagram