Увага! В Болградському районі зафіксовано випадок сказу домашньої тварини

Увага! В Болградському районі зафіксовано випадок сказу домашньої тварини

В с. Садове Теплицької громади зафіксовано випадок сказу домашньої тварини. Про це повідомили в Болградській РВА, передає «Кут Огляду».

Болградська районна державна надзвичайна протиепізоотична комісія доводить до відома мешканців Болградського району про те що на території району було зафіксовано випадок сказу домашньої кішки в с. Садове Теплицької ОТГ та оголошено як неблагополучне домогосподарство щодо сказу тварин.

Сказ - це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Вірус викликає своєрідний енцефаліт зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. Якщо постраждалому або постраждалій своєчасно не надати кваліфіковану медичну допомогу, смерть неминуча.

Найпростіший захист – уникнення контакту з інфікованими тваринами. Не чіпайте їх і, за можливості, уникайте зон, де вони можуть мешкати, адже, наприклад, зграї диких собак можуть захищати свою територію і напасти першими.

Близько 40% жертв укусів імовірно скажених тварин - діти віком до 15 років. Роз’яснюйте дітям про необхідність уникнення контактів з дикими та безпритульними тваринами.

«Наголошуємо на тому, що для недопущення сказу тварин необхідно щорічно, відповідно до графіку, робити щеплення всім домашнім улюбленцям, починаючи з 3-місячного віку, звернувшись до лікарень ветеринарної медицини», - зазначили на сторінці РВА.

 

✅  Стань частиною спільноти « Кут Огляду» в facebook та запроси друзів!

«Кут Огляду» ближче до читача!

Все новини Бесарабії та України тут і зараз:

✅  Коротко і по суті. Підпишіться на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в Instagram