Міського голову на Одещині визнали винним у трьох злочинах та звільнили від покарання

Міського голову на Одещині визнали винним у трьох злочинах та звільнили від покарання

Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області визнав міського голову Болграду  винним у службовому підробленні, зловживанні владою та побоях і мордуванні, але звільнив його від покарання за усі злочини у зв'язку із закінченням строків давності злочинів.

Про це повідомляє "Антикорупційний вимір", посилаючись на матеріали  з вироку суду, ухваленого 27 грудня 2023 року, про визнання Болградського міського голови винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 126 КК. 

За службове підроблення (ч. 1 ст. 366 КК України) суд призначив йому покарання у виді штрафу в розмірі 3400   грн, з позбавленням права обіймати будь-які посади в органах державної влади і державного управління, органах місцевого самоврядування, інших державних органах, в органах, що надають публічні послуги на строк один рік. І одразу ж відмінив це покарання через сплив строків давності. 

За зловживання повноваженнями (ч. 1 ст. 364 КК України)  суд призначив міському голові покарання у виді позбавлення волі на строк один рік з позбавленням права обіймати будь-які посади в органах державної влади і державного управління, органах місцевого самоврядування, інших державних органах, в органах, що надають публічні послуги, на строк два роки, із штрафом у розмірі 8500 грн. І також одразу звільнив від покарання. 

Крім того, міському голові інкримінували побиття (завдання удару ногою) чоловіка, який перекрив проїжджу частину, лігши на неї. За це міський голова теж уник покарання. 

Зауважимо, що цивільний позов прокурора в інтересах держави в особі Болградської міської ради Одеської області суд вирішив задовольнити у повному обсязі. За цим позовом з міського голови стягнуть 190 072 гривні. 

Також суд постановив стягнути з мера на користь держави витрати на залучення експертів для проведення судових експертиз у сумі 27 140 гривень.

Судова тяганина із міським головою Болграда тривала з 2018 року.

За даними вироку, опублікованого в єдиному судовому реєстрі, міський голова Болграду був засуджений у справі, яка стосувалася придбання автогідропідйомника, який купили за результатами тендеру у 2017 році у ТОВ «Завод автогідропідйомників «ВЕРХ». 

Слідчі встановили, що мер Болграда, достовірно знаючи, що автогідропідйомник не був поставлений, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, в інтересах ТОВ «Завод автогідропідйомників «ВЕРХ», за попередньо змовою з іншою особою, підписав та скріпив печаткою Болградської міської ради завідомо неправдиві офіційні документи. 

Він підписав акт приймання-передачі та товарну накладну, а потім — договір, яким начебто передав куплений транспортний засіб на зберігання постачальнику. 

Правоохоронці дізналися, що  автогідропідйомник, який ТОВ «Завод автогідропідйомників «ВЕРХ» начебто продав, а потім прийняв на відповідальне зберігання, на момент підписання документів взагалі належав іншій особі, яка не мала до вчинених договірних відносин ніякого відношення. Хоча пізніше його на відповідальне зберігання все ж таки передали. 

За вказівкою мера, його підлеглі сплатили за автогідропідйомник 504 000 грн. Однак, слідчі з’ясували, що ця техніка з урахуванням його зносу на час здійснення правочину коштувала 313 928 грн.

Надалі 23.05.2018 року на виконання рішення міської ради для демонтажу тимчасових споруд у яких здійснювалась підприємницька діяльність прибула будівельна техніка. Чоловік (ймовірно підприємець, що мав відношення до тимчасових споруд – ред.), не погоджуючись з рішенням про демонтаж ліг на проїжджу частину і перекрив її своїм тілом. Мер не придумав нічого кращого, ніж вдарити цього чоловіка ногою. 

Чоловік, який зазнав удару ногою, вимагав компенсації в розмірі 20 тисяч гривень, але суд йому відмовив. 

 

Залишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram