На Одещині власнику пса, який загриз двох собак, виписали штраф розміром 340 грн

На Одещині власнику пса, який загриз двох собак, виписали штраф розміром 340 грн

Жителя Тузлівської громади притягнуто до адміністративної відповідальності за порущення правил тримання собак та котів. Не зважаючи на те, що його собака загризла до смерті двох інших собак, власник тварини сплатить штраф розміром 340 грн. Поо це із посиланням на селищну раду повідомляє «Кут огляду».

7 лютого відбулося засідання адміністративної комісії при виконавчому комітеті Тузлівської сільської ради. На відкритому засіданні було розглянуто та складено протокол засідання про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.154 КУпАП "Порушення правил тримання собак і котів" та винесено постанову про притягнення до адміністративної відповідальності.

Собака великої породи, яка належить жителю Тузлівської громади, мала вільний доступ із приватного домогосподарства на вулицю. Собака знаходилась на вулиці без повідка та намордника, в результаті чого цією собакою було вбито одну дворову собаку та завдано тілесних ушкоджень іншій собаці, які належали власникам іншого домогосподарства ( на засіданні комісії, було вияснено, що поранена собака теж померла).

Розглянувши матеріали справи, правопорушника було притягнуто до адміністративної відповідальності згідно ч.1 ст.154 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 340,00грн. і попередження.

Громадянин, який вчинив адміністративне правопорушення не з'явився на засідання.

 Нагадуємо, згідно абзацу п'ятого частини п'ятої статті дев'ятої Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" громадянин мав забезпечити:

безпеку оточуючих людей і тварин, а також майна від заподіяння шкоди супроводжуваною домашньої тварини;

безпеку супроводжуваної домашньої тварини;

безпеку дорожнього руху при проходженні з домашньою твариною біля транспортних шляхів і при їх переході шляхом безпосереднього контролю за її поведінкою;

наявність повідка для здійснення вигулу собак та інших домашніх тварин, які можуть становити небезпеку для життя чи здоров’я людини.

Закон встановлює для вигулу собак певні правила та відповідальність до осіб, які їх не дотримуються. Незалежно від думки власника собаки, що «вона не кусається». Власники собак зобов’язані дотримуватися цих правил, а також забезпечити під свою відповідальність безпеку оточуючих людей і тварин.

Тому, якщо ви бачите на вулиці вигулювання громадянами собак без повідків чи небезпечних порід без намордників, ви можете для початку висловити прохання до власника собаки надягнути на собаку намордник та повідок.

Також можете попередити про відповідальність за порушення закону.

Якщо ж у відповідь ви почули незгоду або образи у свій бік, ви маєте право зателефонувати на 102 та повідомити про цю небезпеку для оточуючих. При можливості до приїзду працівників поліції потрібно зафіксувати факт вигулу собаки її господарем з порушенням правил на мобільний телефон або залучити свідків. Такі відеозаписи та пояснення свідків стануть доказами по справі.

Все ж сподіваємося, що свідомість мешканців громади покращиться, а власники собак відповідальніше ставитимуться до своїх обов'язків!

✅  Стань частиною спільноти « Кут Огляду» в facebook та запроси друзів!

«Кут Огляду» ближче до читача!

Все новини Бесарабії та України тут і зараз:

✅  Коротко і по суті. Підпишіться на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в Instagram