На Одещині ліцею повернуто 106 га сільгоспземель вартістю 20 млн грн

На Одещині ліцею повернуто 106 га сільгоспземель вартістю 20 млн грн

Прокурори Білгород-Дністровської окружної прокуратури у суді домоглися повернення КЗ «Дивізійський ліцей» Дивізійської сільської ради Одеської області земельної ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею 106 га вартістю понад 20 млн гривень.

Про це повідомляє «Кут огляду» з посиланням на Одеську обласну прокуратуру

У грудні 2021 року Дивізійським ліцеєм укладено договір про спільну обробку землі з фермерським господарством строком на 3 роки. Ліцей передав у користування підприємству землю, за умови сплати частини вирощеного врожаю.

Проте прокуратурою доведено у суді, що зазначений договір насправді є удаваним правочином і містить всі ознаки договору оренди землі та не передбачає будь-якої спільної діяльності з боку навчального закладу, окрім отримання орендної плати.

Суд погодився з доводами прокуратури про те, що освітній заклад не мав повноважень приймати рішення щодо розпорядження землею, яка знаходиться у державній власності та перебуває лише в користуванні комунального закладу, а суб’єкт господарювання мав намір приховати справжні правовідносини та уникнути передбаченої законом процедури для отримання землі в оренду.


Дякуємо, що дочитали нашу статтю до кінця!


Залишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram