В Арцизі КП "Водоканал" звітував про свою роботу

В Арцизі КП "Водоканал" звітував про свою роботу

 Вже три роки, як Водоканал міста Арциз очолює Федір Желясков. За ці роки було багато що зроблено та модернізовано на підприємстві, але й були незадоволені його роботою. Прийшов час звітувати про роботу підприємства при керуванні Федора Федоровича.

Так, в Арцизі працює два водозабора: Арциз – виробництво до 2500 м3 та Городок – 500 м3. Протяжність водопровідної мережі близько 80 км. За три роки на КП «Водоканалі» провели повну модернізацію водозаборів та КНС. Запустили в 2021 році нову свердловину на водозаборі №1, що значно покращило водопостачання міста та якість води. На всіх свердловинах та насосах другого підйому встановили шафи управління. Це дало змогу регулювати тиск в автоматичному режимі, що зменшує енергозатрати та дає безпеку насосам під час стрибків напруги в електромережі. На сьогодні насоси можна вмикати та вимикати дистанційно.

Під модернізацію також попали й всі свердловини в Глинці: на трьох свердловинах встановленні нові насоси та пульти управління, кабелі та труби. Замість старої труби підйому води поставили нову поліетиленову. Це дає можливість подачі чистої води без іржі від труб. Також це значно економить кошти при заміні насоса, так як вже не має потреби використовувати кран, що, у свою чергу, пришвидшує роботу в 5 разів та збільшує безпеку для працівників підприємства. Також в Глинці встановили нову водонапірну башту замість старої, що впала у непогоду в 2023 році.

Також за три роки був зроблений великий обсяг ремонтних робіт водопровідної мережі. У першу чергу Федір Федорович наголошує, що при ремонті водопроводу відмовились від «дідівського» методу роботи по усуненню поривів. Тобто відмовились від чопів, гуми та латок при поривах, а проводиться часткова заміна водопроводу. Так, за цей час проведено ремонт водомережі по вулиці Якоба Клетта, Механізаторів, Захарова, 7-ма лінія, Матросова, Грушевського, Бессарабська. Варто наголосити, що всі роботи КП «Водоканал» виконує власними силами, що заощаджує до 60% коштів громади.

Також було замінено 150 метрів каналізаційного колектору високого тиску. В лютому 2023 року відкрили ще одну станцію локальної очистки води в Городку. В камері розподілу води на нижню частину міста Арциз та мікрорайон встановлено редуктор регулювання тиску.

На сьогоднішній день Громадська організація "10 КВІТНЯ" закупила для КП "Водоканал" два глибинних насоса на водозабір №2 що в Городку, матеріали та гіпохлорит для дезінфекції водомереж на суму близько 700 тисяч гривень.

Також директор КП «Водоканал» не замовчує і проблеми: На сьогодні є проблема якості тиску води влітку по вулицях, що знаходяться далеко від водозабору. КП «Водоканал» вже розробив план рішення даної проблеми та при умові виділення коштів на ремонтні роботи це питання буде вирішене якнайшвидше.

Але, найголовнішою проблемою міста Арциз директор КП «Водоканал» вважає реконструкцію очисних споруд. Вже є проєктно-кошторисна документація, вартість робіт з реконструкції складає понад 80 мільйонів гривень.

Які плани у керівника КП «Водоканал»:

-Продовження робіт з прокладання водопроводу у мікрорайоні міста

– заміна старих металевих труб на поліетиленові.

-Встановлення другої башти в Глинці.

-Проведення капітального ремонту резервуарів води в Городку.

-Встановлення засувак поквартально на водомережі, що дасть змогу при ремонтних роботах обмежувати водопостачання локально.

-Заміна всіх пожежних гідрантів в місті.

- >

- Лабораторія, єдина, до речі, відомча лабораторія у колишньому Арцизькому районі пройшла атестацію та розпочали ремонт у приміщеннях лабораторії. Це перший ремонт за часи незалежності України.

-Так що на сьогоднішній день я з упевненістю можу сказати, що КП «Водоканал» вперше здатний забезпечити мешканців міста безперебійним водопостачанням, - прокоментував Желясков.

 

Вікторія ЛісецькаЗалишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅ в Instagram