Щоб допомогти країні, нічого не робіть

Щоб допомогти країні, нічого не робіть

Авторка: Тельпіс Катерина (Арциз, Одещина)

Перші люди замислювались, як їм здобутись вогню, люди стародавнього Риму почали цікавитись сутністю життя, люди просвітництва запитували себе: «А як влаштований світ?», люди у 2008 шукали способів подолання світової кризи, а українці  2022 року тримають у голові невирішену проблему: «Яким чином я можу допомогти своїй країні?»

Так ось, відповідь вельми проста. Якщо ви не записані до територіальної оборони чи не виконуєте якісь волонтерські функції, найкращою допомогою для вас буде…. Нічого не робити. Далі більш точково.

Не переводьте гроші на рахунок української армії

Вам не варто це робити, якщо це ваші останні гроші. Ви допоможете набагато більше, якщо зробите виплату за комунальними рахунками чи під час свого звичного походу у магазин витратите додатково часу, щоб купити товари, які були виготовлені саме в Україні. У разі, ж якщо вам дуже кортить допомогти саме фінансово, варто нагадати, що «тисячу Зеленського» також можна використати для цих потреб нині.

Якщо у вас є вільні гроші, щоб зробити переказ на рахунок ЗСУ, то це можна зробити декількома способами:

Ось тут посилання на інщі благодійні офіційні фонди : https://dobro.ua/ru/member/operators/

 

Не записуйтесь до територіальної оборони

На момент написання статті набір до територіальної оборони було завершено, але навіть коли його відкриють знов, вам не варто полишати свою роботу для цього. Окрім військових, нам потрібні люди, які вироблять для них на заводах та підприємствах продукти, полагодять зруйновані електромережі за потреби та продадуть їм у магазині сім-картку для зв’язку із близькими. Як було у вірші Тетяни Левіної, на якому багато хто з нас виріс: «Все профессии нужны, все профессии важны».

Ось телефон із офіційного сайту, де можна перевірити інформації про набір людей та нагальні потреби армії : +3804845-3-12-73.

Не здавайте донорську кров

Усі донорські центри зараз або переповнені людьми, або не приймають їх взагалі, бо запаси, зібрані за ці дні, - рекордні і б’ють річні показники у деяких регіонах. Сенс здавати кров є лише коли ви маєте четверту негативну групу, бо вона є дуже рідкісною і саме її буває бракує. Медичний персонал валиться із ніг, а також не варто забувати про існування такої усіма забутої хвороби, як коронавірус. Тому не перенавантажуйте лікарні, а краще переберіть вашу особисту аптечку вдома, докупіть речі першої необхідності, викиньте те, чому сплив термін придатності. Відберіть ті медикаменти, щодо яких ви впевнені, що вони вам не знадобляться, і віднесіть їх до військкомату, де завжди є і буде потреба в них.

Вдовольнити проявлене бажання здавати кров можна за адресою: Добровольского 5 із 9.00 години ранку

Детальніше за телефоном: +380965507397

Не йдіть плести сітки

У місті Арциз та в  населених пунктах поблизу у цьому зараз немає потреби, проте, якщо ви знаходитесь по інших місцях, ця ініціатива не буде зайвою. А жителям Арцизької та сусідніх громад я б порадила перебрати свою особисту шафу, та, можливо, знайти мотлох, яких знадобиться на плетіння наступного разу. Також добре було б знайти речі, які ви більше не одягаєте, та відати їх у відповідні організації - до територіальної оборони, якщо це чоловічі речі,  або людям, які керують переміщеннями біженців. Проте і це варто робити без поспіху, спочатку можна зайти до сусідки чи сусіда, попити чаю, запитатись, чи є у неї/нього «непотрібні речі», і далі діяти вже скооперувавшись.

Військкомат зараз має потребу у чоловічих шкіряних ременях, які можна занести за адресою:  м.Арциз, вул. 28 Червня, 115. Детальніше за телефоном: +380990456504

Не читайте новини

Постійним слідкуванням за новинами допомогти ви не зможете. Краще приділіть час тим, хто тут та зараз. Найкращий спосіб заспокоїтись – вдавати , що ти спокійний для усіх навкруги, аж допоки справді не відчуєш спокій (для тих, хто знає англійську, є чудовий римований вислів «Fake until you make»). Розмовляйте зі своїми близькими про повсякденні побутові справи, бо збереження світу речей навкруги допомагає позбутись відчуття приголомшливих змін.

Куди можна звернутись по психологічну допомогу, якщо сил вже обмаль: https://bit.ly/3IOiaPC

Не сваріться з людьми, чия думка не відповідає офіційному положенню справ

Не робіть цього, якщо це приносить вам розчарування, занепад сил чи зайве нервове напруження. Краще запишіться у кіберармію України в інтернеті та допомагайте їм відключати російські сервіси та інформаційні ресурси, щоб боротись і проблемою дезінформації у її корінні. Дивіться українське кіно, слухайте українську музику, поки ваш комп’ютер самостійно валить пропагандистські сайти. Також пам’ятайте, що ви є повноправним користувачем інтернету, який також має голос, тому, якщо якась інформація за вашою позицією не відповідає нормам моралі, ви можете заблокувати її для себе, або подати скаргу на неї у загал через сервіси Телеграм, Інстаграм чи Твітер.

Посилання на кіберармію у Телеграм: https://t.me/itarmyofukraine2022 https://t.me/stop_russian_war_bot .

 

Варто пам’ятати, що країна - складний політико-економічний організм, і бойові дії не ізолюють і не зупиняють його природні процеси. Ми - не сторожі територій, які мають лише боронити та захищати, ми - жителі цієї землі, і відстоюємо її незалежність саме для того, щоб мирно жити тут. Налагоджуйте українську економіку, ведіть свій бізнес, купуйте, продавайте, обмінюйтесь, споживайте українське та вчасно сплачуйте податки. Ініціативність – надважлива якість, і вам не варто про це забувати, але спочатку треба переконатись, що проблем на особистому рівні не залишилось і ви точно у безпеці. Спокійна, впевнена у своїх силах нація - це запорука перемоги України. Героям слава!


 

✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

 «Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підпишись на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram