Арцизький "Житловик" звітував про свою роботу

Арцизький "Житловик" звітував про свою роботу

"Кут огляду" вже писав про звіти роботи за минулий, 2023 рік, комунальних підприємств "Водоканал" та "Благоустрій"  наразі мова піде про роботу КП "Житловик", який очолює Алла Декова.

Діяльність комунального підприємства "Житловик", яка забезпечує основну частку його доходу, пов’язана з виконанням робіт з надання послуг з управління багатоквартирними будинками міста. Основною діяльністю підприємства є:

- забезпечення належного санітарного, протипожежного, технічного стану багатоквартирних будинків та прилеглої території;

- виконання робіт з надання послуг з управління багатоквартирними будинками - контроль своєчасної сплати мешканцями будинків необхідних платежів;

- здійснення комплексного обслуговування об'єктів щодо комунальних потреб підприємств, установ, організацій усіх форм власності.

Загальна кількість багатоповерхових будинків м. Арциз становить 113 будівель. На початку 2023 року підприємство обслуговувало 52 багатоповерхових будинки. З січня 2023 року 2 будинки перейшли обслуговуватись до іншої обслуговуючої компанії (Калмикова 23, 30) і 2 будинки перейшли на самообслуговування (Преображенська19а; провулок Тихий 2). Але є співмешканці багатоповерхівок, які проявили ініціативу заключити договір про надання послуг з комунальним підприємством «Житловик»: 3 будинки, які розташовані за адресами: вул. Калмикова, 1; вул. Будівельників 21; вул. Будівельників, 9. Тож, з 1 січня 2024 року підприємство обслуговує 51 багатоквартирних будинків загальною площею 106,7 тис. м 2 .

 Доходи від діяльності підприємства протягом 2023 року становили 5 650,5 тис. грн., у тому числі:

- надходження за послуги з управління житловими будинками – 4 897,2 тис. грн.

- надходження за інші послуги наданні підприємством – 283,5 тис. грн.

- надходження бюджетних коштів – 469,8 тис. грн.

Власні доходи підприємства від загальної сумми склали 92% доходи з місцевого буджету -8 %

Цільове призначення бюджетніх коштів від загальної суми 469,8  тис. грн були призначені:

- 57% на утримання майна 40% матеріали для бомбосховищ та пунктів обігріву 3% на виготовлення технічної документації для ОСББ.

Комунальним підприємством за 2023 рік було нараховано 4891,3 тис. грн сплачено 4897,2 тис. грн прибуток склав 5,9 тис .грн тобто сплачено було 100%, але такий процент оплати був обумовлений за рахунок погашення боргів.

Протягом 2023 року КП "Житловик" виконав такі роботи:

1. Ремонт каналізаційних систем;

2. Скління вікон під'їздів;

3. Ремонт прибудинкового вимощення;

4. Ремонт, виготовлення, монтаж та пофарбування лавок;

5. Покрівельні роботи, ремонт вихідних груп на дахи та техповерхів;

6. Ремонт та часткове оновлення систем холодного водопостачання;

7. Монтаж металевих сіток на вікнах технічних поверхів будинків;

8. Ремонт, виготовлення, пофарбування та монтаж вхідних дверей в під'їздах;

9. Виготовлення та монтаж поручнів у під'їздах;

10. Ремонт вхідних порогів до під'їздів;

11. Капітальні та часткові ремонтні роботи оголовків вентиляційних каналів;

12. Монтаж та освітлення сходових клітин у під'їздах  будинків;

13. Встановлення сміттєвих урн біля кожного під'їзду майже в усіх багатоповерхових будинках;

14. Ремонт та оновлення припід'їзних майданчиків;

15. Весняні вапняні роботи, обрізання чагарників та дерев біля будинків, та багато інших не запланованих та аварійних робіт.

Керівництво КП "Житловик" наголошує, що всі види робіт по кожному будинку, які обслуговується  підприємством підтверджено актами виконаних робіт відповідно по датам їх виконання.

 Також протягом 2023 року підприємство проводило претензійно- позовну роботу по 57 боржникам на загальну суму 135,5 тис. грн. До суду направлено 23 позовні заяви на загальну суму 88,5 тис. грн. За рішенням суду погашено борг у сумі 41,4 тис. грн.

Як і всіх комунальних підприємст міста, у "Житловика" теж є проблемні питання. Це, у першу чергу, застарілий та морально зношений автотранспорт. Для покращення якості роботи підприємства, керівництво вбачає доцільним оновити автопарк.  Також, враховуючи, що підприємство є платником податку на додану вартість, велика частка доходу перераховується до державного бюджету, внаслідок чого підприємство не може конкурувати з приватними управляючими компаніями. Тому тут без додаткового фінансування з бюджету не обійтися.

КП "Житловик" також має і плани на поточний рік: у 2024 році підприємство планує провести активну роботу з мешканцями багатоповерхових будинків міста Арциз щодо створення Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). Перші зустрічі вже відбулися, про що повідомляв "Кут огляду" ( "В Арцизі пройшло обговорення з містянами переваги створення ОСББ". Планується продовжити інвентаризацію бази даних по власникам квартир в багатоквартирних будинках, яку розпочали у 2023 році.

Також,  після завершення воєнного стану КП "Житловик" планує ввести додаткові види з надання послуг:

- Послуги аварійної служби (сантехнік, електрик)

- Столярні послуги для населення

- Послуги з прибирання квартир

- Послуги пральні.

- Послуги хімчистки.

 

 

Вікторія ЛісецькаЗалишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅ в Instagram