35-та річниця виведення військ з Афганістану: в Арцизі відбулися заходи

35-та річниця виведення військ з Афганістану: в Арцизі відбулися заходи

Сьогодні рівно 35 років з дня виводу так званого обмеженого контингенту радянських військ із Афганістану. За цей період ми так і не дізналося всієї правди про цю Афганську війну...

У той же час ми маємо поважати родини загиблих афганців, поранених воїнів і тих, хто пройшов цю війну, не розпочинаючи її. Саме тому в містах і селах України сьогодні проводять заходи  з нагоди 35-ї річниці виведення окупаційних радянських військ з Республіки Афганістан.

15 лютого 2024 року з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 35-ої річниці виведення військ з Республіки Афганістан в Арцизі відбулася низка заходів.

В арт-галереї воїнів нагородили почесними відзнаками міської ради та обласних об’єднань та спілок ветеранів.  В урочистому заході взяли участь керівництво громади, працівники міськради ради, і звісно, представники ветеранських організацій Арцижчини.

Голова Арцизької ТГ Сергій Парпуланський наголосив, що ми маємо пам’ятати історію та робити висновки, аби сьогодення та майбутнє країни були мирними та світлими.

Тематичну програму підготував колектив міського Будинку культури.

Після урочистих заходів було здійснено покладання квітів до пам'ятного знаку землякам, полеглим в Афганістані.

35 років тому українські воїни повертались додому з надією, що жахіття війни більше вони не побачать. На превеликий жаль, імперські амбіції росії призвели до неспровокованої агресії проти України. І колишні воїни-"афганці" одними із перших стали на захист рідної землі зі зброєю в руках. А кому не дозволяє стан здоров'я, долучились до благодійної та волонтерської діяльності. Окрема  подяка тим афганцям, які нині діляться своїм досвідом з воїнами ЗСУ та своєю волонтерською працею наближають перемогу. 

Довідка

Війна в Афганістані — військове вторгнення СРСР до Афганістану під приводом боротьби проти повстанських груп моджахедів, у якій брали участь урядові війська Афганістану й СРСР. Почалась у грудні 1979 року нападом спецпідрозділів КДБ СРСР на президентський палац у Кабулі і вбивством президента країни Хафізулли Аміна разом з його оточенням та заміни його маріонетковим урядом керованого з СРСР Кармаля Бабрака. До Афганістану було перекинуто обмежений контингент армії СРСР. Війна, за даними СРСР, тривала до виведення основної маси військ 15 лютого 1989 року. Унаслідок війни загинуло (за міжнародними даними, прийнятими і в СРСР) 1,5 млн.

Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram