У Польщі відкрили пам'ятник Симону Петлюрі

У Польщі відкрили пам'ятник Симону Петлюрі

 

У польському місті Скернєвіце постав меморіал під назвою " Перед Варшавською битвою", частиною якого є пам'ятник головному отаману УНР Симону Петлюрі.

Про це повідомляє Укрінформ

Монумент складається із чотирьох окремих пам'ятників. Тут є Симон Петлюра, Юзеф Пілсудський, Пал Телекі та Шарль де Голль.

"Пам’ятник, який ми відкриваємо у 100-річчя Варшавської битви, є пам’ятником міжлюдської та міжнародної солідарності. Тоді поляки були разом з угорцями, українцями, французами, а також білорусами, американцями і румунами, які постачали боєприпаси захисникам Варшави, Польщі та Європи”, - заявив на церемонії відкриття віцепрем’єр, міністр культури, національної спадщини і спорту Польщі Пьотр Глінський.- “З нами були представники Української народної республіки. Ми тоді разом боролися за незалежність, Симон Петлюра був лідером”.

У 1920 році польська армія за підтримки військ УНР розбила під Варшавою більшовицькі війська Михайла Тухачевського. Ця битва відома як " Диво над Віслою" і стала переломним моментом у радянсько- польській війні. Після неї більшовики змушені були піти на перемовини з Польшею.

,, Кут огляду" ближчий до читача!

Всі новини Бессарабії та України тут і зараз:

Стань частиною нашого товариства у facebook та запроси друзів.

Коротко та по суті: Підпишись на наш Telegram -  канал

Підтримай нас в Instagram