Біля станції "Академік Вернадський" випала рекордна кількість снігу – понад 3 м у висоту!

Біля станції "Академік Вернадський" випала рекордна кількість снігу – понад 3 м у висоту!

Біля української антарктичної станції "Академік Вернадський" зафіксували новий сніговий рекорд, висота сніжного покрову становить майже 3,5 метри, яким буде остаточний сніговий рекорд цього року, дізнаємося наприкінці грудня, - повідомляє пресслужба Національного антарктичного наукового центру.

Рівень снігу вже сягнув позначки 345 см, що майже на пів метра більше, ніж торішній максимум. І це при тому, що зафіксовані в грудні 2021-го 3 метри теж були рекордними: вони перевищили показник 2,65 м 2016 року.

Зазвичай максимальна річна висота снігового покриву біля станції була не більш як 2 метри. Проте цього року новий рекорд – майже 3,5 метри. Водночас деякі замети біля  станції сягають 6 метрів, а на острові Галіндез, де знаходиться станція, замети сягають 10 метрів.

За словами метеорологині Анжеліки Ганчук, оскільки на острові переважає вітряна погода, то глибина снігового покриву розподіляється нерівномірно. Є оголені скелі, на яких сніг так і не ліг, а є ділянки, особливо біля станції, яка виступає перешкодою на шляху вітру, де замети під 6 метрів.

“Офісну частину “Вернадського” замело з двох боків, утворивши такий собі сніговий перехід: можна і не обходити будівлю, просто перейти по даху. Так уже, до речі, й роблять деякі пінгвіни”, – розповіла метеорологиня 27-ї УАЕ Анжеліка Ганчук.

Вчені прогнозують, що рівень снігу ще зростатиме, адже нинішня зима в районі станції “Академік Вернадський” стала аномально теплою: середня температура була лише трохи нижчою -2 градусів за Цельсієм.

“Внаслідок теплої зими в атмосфері утримується більше вологи, що призводить до інтенсивніших опадів. Це є однією з причин, чому на нашому острові спостерігається снігонакопичення. По суті, так утворюється і зростає льодовиковий щит”, – пояснила дослідниця Анжеліка Ганчук.

✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

 «Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підпишись на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram