Трансплантація органів включена до Програми медичних гарантій – Радуцький

Трансплантація органів включена до Програми медичних гарантій – Радуцький

У 2019 році  парламент ухвалив законодавчу базу, яка дала старт розвитку трансплантації у країні. Розроблені закони дозволяють навіть під час війни проводити щороку рекордну кількість пересадок органів. За 2022 рік – 384 трансплантації, за 2023 рік - 589.

Про це повідомляє «Кут огляду» з посиланням на Михайла Радуцького - голову Комітету ВР з питань здоров‘я нації.

Система дійшла до тієї стадії, коли такі складні операції стали рутинними. Тому команда Президента вирішила з цього року перевести пілотний проєкт з трансплантації до Програми медичних гарантій (ПМГ – далі., ред. «Кут Огляду»).

До ПМГ додано два нових пакети «Лікування дорослих та дітей методом трансплантації органів» та «Лікування дорослих та дітей методом трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин». Лікування починається не одразу з операції, а з підготовки до пересадки. Адже вона дозволяє підвищити шанси на успішну операцію та зменшити ризик ускладнень.

По-перше, для підготовки до трансплантації пацієнту потрібно провести діагностику, здати необхідні аналізи та мати направлення від лікуючого лікаря.

По-друге, для проведення операції необхідне Е-направлення від лікаря або трансплант-координатора. Дані про пацієнта мають бути внесені до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ).

По-третє, після пересадки не менш важливим етапом є посттрансплантаційний період. Це комплекс медичних послуг, які надаються пацієнтам, які перенесли трансплантацію органів.

"До пакетів входять наступні послуги: огляд пацієнта, проведення необхідних (включно із сучасними, високовартісними) лабораторних та інструментальних досліджень пацієнтам та донорам, анестезіологічне забезпечення під час проведення діагностичних досліджень, надання психологічної підтримки, транспортування та доставлення анатомічного матеріалу до закладу, в якому пацієнту буде проведено операцію з трансплантації, власне проведення хірургічної операції з пересадки донорського органу, забезпечення лікарськими засобами та ін.

Важливо підкреслити, що лікування на всіх трьох етапах є безоплатним для пацієнта. Наголошую на тому, що робота в ПМГ – це перш за все прозорість та єдині стандарти для всіх закладів, що дозволить надавати якісні послуги пацієнтам", - пише Радуцький.


Залишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram