В Україні будуть безкоштовно лікувати безпліддя

В Україні будуть безкоштовно лікувати безпліддя

У 2024 році Програма медичних гарантій  сфокусована на відновленні здоров’я та людського потенціалу. Тому додано новий пакет — “Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)”. Про це повідомили на сайті Уряду, передає «Кут огляду».
За даними ВООЗ, приблизно 1 з 6 жінок у світі страждає від безпліддя. Досить високі шанси стати батьками дає лікування безпліддя методами допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ, або запліднення іn vitro). Але лікування безпліддя за допомогою ДРТ є дорогим. Через це для багатьох людей послуги з відновлення репродуктивного здоров’я є майже недоступними. І не лише в Україні, а й в світі.
Враховуючи поточну ситуацію в Україні та для того, щоб збільшити шанси українців на омріяне батьківство, НСЗУ з 2024 року впроваджує новий пакет “Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)”. Це означає кращий доступ до послуг з відновлення репродуктивного здоров’я, адже оплата таких послуг буде відбуватися за державні кошти, в рамках Програми медичних гарантій. Таке рішення за попередніми прогнозами дає можливість народитися більше ніж 10 тис. маленьким українцям щороку.
Як скористатися послугами з лікування безпліддя у рамках Програми медичних гарантій? 
У рамках кожного із пакетів Програми медичних гарантій передбачені певні правила доступу до безоплатних послуг, не виключення й пакет із лікування безпліддя.
Тож точками входу є:
- електронне направлення від медичного закладу, де створено спеціальний мультидисциплірнарний консиліум, який скеровує повнолітніх на лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій за Програмою медичних гарантій;
- встановлений діагноз “Жіноче безпліддя”, “Чоловіче безпліддя”;
- вік пацієнтки на момент початку циклу не більше 40 років;
- звернення для лікування безпліддя в той медичний заклад, який надає ці послуги за договором із НСЗУ (побачити ці медичні заклади незабаром можна буде на дашборді  “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”).
Лікування можливо як амбулаторно, так і на умовах денного чи звичайного стаціонару — залежно від призначень лікаря. Медичний заклад гарантує конфіденційність лікування.

Які безоплатні послуги передбачені в межах пакету “Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)”?

У межах пакету безоплатними для пацієнтів є такі медичні послуги:
- оцінювання результатів попередніх обстежень, огляд та консультування пацієнтів щодо доцільності лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій;
- проведення контрольованої медикаментозної стимуляції яєчників у жінки, яка підлягає лікуванню за допомогою ДРТ;
- проведення аспірації вмісту фолікулів яєчників під контролем ультразвукового дослідження та пошук ооцитів у фолікулярній рідині жінки, яка підлягає лікуванню за допомогою ДРТ;
- знеболення етапу трансвагінальної аспірації фолікулів яєчників, консультація анестезіолога;
- отримання сперми від чоловіка жінки, яка має показання до лікування безпліддя за допомогою ДРТ, а також спеціальна обробка сперми та підготовка її до запліднення;
- здійснення етапу запліднення яйцеклітин та культивування отриманих ембріонів;
- ембріотрансфер;
- контроль за станом пацієнтки до настання вагітності;
- ультразвукове дослідження органів малого тазу пацієнтки;
- вибір схеми стимуляції, лікарських засобів, корекція їх доз з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнтки, результатів клінічного, ультразвукового обстеження та моніторингу;
- забезпечення лікарськими засобами для проведення всіх етапів циклу ДРТ;
- преімплантаційна медико-генетична діагностика ембріону за медичними показаннями тощо.

Повний перелік безоплатних послуг та вимоги до закладів, які надають допомогу в межах пакету “Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)”, можна переглянути на сайті НСЗУ в розділі “Вимоги ПМГ 2024” (п. 44).

Хто має купувати лікарські засоби для проведення лікування методом ДРТ? 

Зверніть увагу, медичний заклад, який надає ці послуги за договором із НСЗУ забезпечує пацієнтку необхідними лікарськими засобами для проведення всіх етапів циклу ДРТ.

✅  Стань частиною спільноти « Кут Огляду» в facebook та запроси друзів!

«Кут Огляду» ближче до читача!

Все новини Бесарабії та України тут і зараз:

✅  Коротко і по суті. Підпишіться на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в Instagram