Вперше в Україні провели унікальну операцію немовляті, щоб врятувати й допомогти дихати

Вперше в Україні провели унікальну операцію немовляті, щоб врятувати й допомогти дихати

Вперше в Україні провели унікальну операцію на грудній клітці немовляти, щоб врятувати й допомогти дихати, досі такі втручання проводили лише в декількох провідних клініках США, Великої Британії та Італії, передає «Кут огляду» .

 

Хлопчик народився з рідкісним синдромом — асфіктична торакальна дистрофія — це трапляється 1 раз на 130 тисяч новонароджених. Коли маленька грудна клітка не дає нормально дихати. Зазвичай перебіг тяжкий, особливо у діток до 1 року. Пацієнти помирають від дихальної недостатності, повторних пневмоній або стають залежними від апаратів штучного дихання.

"Суть операції полягає в тому, що послідовно пересікаються 6 ребер в шахматному порядку. А потім зʼєднуються спеціальними металевими конструкціями таким чином, що з довгих сегментів двох ребер робиться одне вдвічі довше ребро. За рахунок цього збільшується обʼєм грудної клітки", — пояснює хірург, професор Євген Руденко.

Хлопчика оперували у два етапи: у півтора місяця – на правому боці, у два з половиною місяця – на лівому. Зараз у маляти вже загоїлися післяопераційні рани, дитина тренується самостійно дихати, за даними обстеження обʼєм грудної клітки збільшився. Це дає надію, що маленький пацієнт зможе почати самостійно дихати.
Зараз післяопераційні рани загоїлись, і малюк тренується самостійно дихати, а лікарі сподіваються, що маленький пацієнт невдовзі зможе робити це самостійно.

Залишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-канал