Двох пацієнтів, яким зробили трансплантацію органів від 4-річного хлопчика, виписали з Охматдиту

Двох пацієнтів, яким зробили трансплантацію органів від 4-річного хлопчика, виписали з Охматдиту

12-річний Антон та 15-річний Діма отримали донорські нирки та печінку від найменшого донора в Україні. 10 липня в Охматдиті провели 2 трансплантації. Органи успішно запрацювали, тепер діти можуть повернутися додому та жити звичайним життям.

Донором для пацієнтів Охматдиту став 4-річній хлопчик з Рівного, якому діагностували смерть мозку. Батьки дитини дали згоду на посмертну пересадку органів, аби подарувати шанс на життя іншим 3 дітям. Світла пам’ять донору та шана його родині.

Антон, якому пересадили нирки, народився з вродженими урологічними та шлунково-кишковими вадами, із однією ниркою. Три роки тому вона перестала працювати.  Останні 2 роки хлопчик з мамою жили в Охматдиті та чекали на донора. Тут хлопчику провели декілька реконструктивних операцій та підготували до пересадки. Коли донор знайшовся, наші трансплантологи вперше виконали пересадку одразу двох нирок (на один бік). Вперше за 2 роки Антон з мамою покинув лікарню. Поки хлопець не може повернутися додому на Херсонщину, бо його оселя тимчасово перебуває в окупації.

Печінку пересадили 15-річному хлопчику з Кіровоградської області. Півроку тому йому констатували прогресуючий цироз печінки, без пересадки шанси, що він проживе ще рік, були невеликі — 30%. До пересадки все його тіло було жовтого кольору. Спеціалісти Охматдиту змогли стабілізувати стан дитини, підготувати його до трансплантації та успішно пересадити орган. Антон та Діма будуть приїжджати в Охматдит на контрольні перевірки.

Серце від того ж донора тепер б’ється у грудях 6-річної дівчинки. Пересадку серця виконали в Інституті серця МОЗ України: 

«Хочу бананчик і водичку»: 6-річна дівчинка, якій пересадили серце, сказала перші слова після трансплантації

«Це перший випадок в Україні, коли донором органів стала 4-річна дитина. Мужнє рішення батьків врятувало трьох інших діток. Загалом в Україні понад 3000 людей чекають на трансплантацію органів. З початку 2023 року в НДСЛ «Охматдит» ми виконали 12 трансплантацій органів: пересадили 9 нирок та 3 печінки дітям»,— розповідає трансплантолог Охматдиту Олег Годік.

У лікуванні пацієнтів Охматдиту брала участь велика мультидисциплінарна команда: трансплантологи, трансплант-координатори, спеціалісти відділення інтенсивної та еферентної терапії хронічних інтоксикацій, спеціалісти відділення анестезіології, спеціалісти відділення анестезіології та інтенсивної терапії з ліжками ЕКМО, спеціалісти інфекційно-діагностичного боксованого відділення, урологи, абдомінальні хірурги, лабораторна служба, діагности, педіатри та інші спеціалісти.


✅ Стань частиною спільноти «Кут Огляду» в facebook та запроси друзів!

✅ Коротко і по суті. Підпишіться на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в Instagram