На Житомирщині виведено бджіл, котрі не жалять людей

На Житомирщині виведено бджіл, котрі не жалять людей

Володимир Орашкевич із села Великі Низгірці, що на Бердичівщині, розводить бджіл, котрі не жалять людей. Першу власну пасіку чоловік завів ще у 16 років. Зараз його пасіка налічує пів сотні бджолиних сімей, породу яких бджоляр вивів сам. Про це повідомляє Суспільне, пише  agronews.ua.

 

Кореспондентам Суспільного Володимир розповів, що любов до бджільництва у нього ще з дитинства, адже його батько теж був пасічником. В 16 років Володимир завів власну пасіку, котра налічувала півтора десятка вуликів. Зараз він має пів сотні бджолиних сімей, породу яких вивів сам.

“Нема медозбору, а ось ця, племінна, занесла трохи меду – ось він блищить, – розповідає бджоляр, показуючи одну з вуликових рамок зі стільником. – Це моя домашня бджола, з якою я вже 20 років працюю. Я її не проміняю ні на що, хоча вже двічі від неї розплід забирав. Якщо в сезон якась пасіка не приносить мед, я просто міняю матку або ж приєдную до тих бджіл, які, я знаю, добре приносять мед”.

Бджоли виведеної Володимиром породи не агресивні. Бджоляр каже, що порода не впливає на смак меду, але при цьому його бджоли безпечні для здоров’я людей.

 

“Вони на людей, як бачите, не реагують. Німці вивели таку породу, і наші теж вирощують. Особисто я 20 років грався зі своєю породою, щоб мої бджоли не були агресивними. Вони несуть добрий мед. Різниця лиш в тому, що біля своїх бджіл я можу ходити просто в шортах і з димарем. Так приємніше за ними доглядати. Приміром, приходжу я до сусіда, – а він у костюмі і весь обліплений бджолами. Вони кусають. То нащо таких тримати?” – говорить Володимир.


✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

 «Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підпишись на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram

1000 Осталось символов