Влада Молдови терміново відремонтує залізницю до порту Джурджулешти

Влада Молдови терміново відремонтує залізницю до порту Джурджулешти

Комісія з надзвичайних ситуацій Молдови виділила з держбюджету $3,4 млн на ремонт пошкодженої ділянки залізниці між розташованим на півдні містом Кагул і Джурджулешти.

«Ремонт ділянки залізниці приведе до розвитку альтернативних і безпечних маршрутів до портів Джурджулешти, Галац і Рені», — ідеться у пресрелізі уряду Молдови.Як повідомляє Інтерфакс-Україна, кошти були виділені держпідприємству «Залізниця Молдови».

Ділянка Кагул — Джурджулешти веде безпосередньо до єдиного в Молдові міжнародного порту Джурджулешти. Порт розташований на березі Прута і Дунаю за 133 км від Чорного моря. Село Джурджулешти, в якому розташований порт, з одного боку межує з Одеською областю України, з іншого — з Румунією.

Рух поїздів на цій ділянці було закрито в серпні 2022 року після зсуву ґрунту в населеному пункті Валени. Вантажі цією ділянкою переправляли транзитом через Україну.

Раніше президент Молдови Майя Санду в інтерв’ю RFI заявляла, що Молдова готова допомогти Україні з транзитом зерна. Вона зазначила, що Молдова веде щодо цього переговори з Україною, Румунією та ЄС.

«І, очевидно, одним із рішень є швидкі інвестиції в транспортну інфраструктуру, військово-морську інфраструктуру для збільшення пропускної спроможності. Тому що ми хочемо збільшити наш експорт, ми хочемо розвивати нашу інфраструктуру, і ми можемо це зробити, зокрема за допомогою ресурсів Європейського Союзу», — заявляла Санду.

 

✅  Стань частиною спільноти « Кут Огляду» в facebook та запроси друзів!

«Кут Огляду» ближче до читача!

Все новини Бесарабії та України тут і зараз:

✅  Коротко і по суті. Підпишіться на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в Instagram