Прощена неділя: чому важливо прощати і що буде, якщо не пробачити

Прощена неділя: чому важливо прощати і що буде, якщо не пробачити

Прощена неділя - останній день масляного тижня перед Великим постом. У цей день храмах відбувається чин прощення: під час служби духовенство і миряни просять один у одного пробачити їх. Це стало народною традицією - в день, який назвали Прощеною неділею, прийнято просити пробачення.

У Прощеної неділі немає чіткої дати - вона залежить від початку Великого посту, тобто це останній день перед постом. У 2023 році Прощена неділя випадає на 26 лютого.

Прощена неділя - це свого роду перевірка перед Великим постом: чи готова людина працювати над собою, чи легко їй очистити душу і серце, пробачити інших і самому попросити пробачення. Якщо це дається просто, значить і під час посту людина не буде "пожирати" інших. Якщо пробачити важко - значить, потрібно попрацювати зі своєю гординею. 

У Прощену неділю потрібно рідним, близьким, знайомим сказати: "Прости мене" чи "Пробач мене". А у відповідь почути: "Бог простить, і я прощаю". Найкраще просити прощення при особистій зустрічі. Якщо такої можливості немає, можна зателефонувати або написати.

Бувають ситуації, коли в Прощену неділю людину не хочуть пробачити. В цьому випадку небажання відпустити образу залишається на совісті того, хто відмовив: вважається, що той, хто просить, полегшує душу, а інший - приймає тягар образи у подвійному розмірі. Іншими словами, якщо не пробачити ближнього за гріхи, то й нема чого сподіватися на прощення своїх Господом. 

У Прощену неділю є свої традиції і заборони.

У цей день потрібно:

просити пробачення у близьких;

пробачити людину;

подати милостиню і зробити якусь добру справу;

помолитися;

провести день з рідними і близькими.

Не можна в Прощену неділю:

лихословити і лаятися;

вінчатися;

працювати;

брехати.

Також у Прощену неділю потрібно подумки попросити вибачення у тих, з ким зараз немає зв'язку, або кого вже немає серед нас - потрібно згадати людину, помолитися і попросити пробачення від щирого серця. 

Джерело

✅  Стань частиною спільноти « Кут Огляду» в facebook та запроси друзів!

«Кут Огляду» ближче до читача!

Все новини Бесарабії та України тут і зараз:

✅  Коротко і по суті. Підпишіться на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в Instagram