Поштова марка "Русскій воєнний корабль, іді…!" здобула "філателістичний Оскар"

Поштова марка "Русскій воєнний корабль, іді…!" здобула "філателістичний Оскар"

Легендарна марка «Русскій воєнний корабль, іді…!», яка була презентована «Укрпоштою» 12 квітня 2022 року, отримала найвищу нагороду міжнародної філателістичної мистецької премії «Азіаго» (Італія) — гран-прі, або як його ще називають самі організатори — «філателістичний Оскар», повідомляє пресслужба «Укрпошти».

Таку високу відзнаку головний поштовий оператор України отримав за «унікальну і безпрецедентну реакцію на російську агресію та особливу ідею втілення. Замість традиційного звернення до зброї, сцен боротьби, використання символіки та образів, пов’язаних з війною, на поштовій марці «Русскій воєнний корабль, іді…!» зображено зрозумілий кожному жест, яким український військовий апелює до ворога на пропозицію здатися. Рішуче бажання захищати свою країну та "особливе" напуття окупантам талановито втілив автор ескізу Борис Грох», — йдеться у повідомленні.

Міжнародна філателістична премія «Азіаго», організована Філателістичним гуртком семи муніципалітетів разом з муніципальною адміністрацією, цього року відзначила своє 53-річчя. До складу міжнародного журі конкурсу входять видавці філателістичної літератури, художники, філателісти, парламентарі, урядовці.

«Укрпошта» здобула «філателістичний Оскар 2023» у змаганні з 35 країнами-учасницями. Урочиста церемонія та вручення нагород відбулися 23 липня. Нагороду для «Укрпошти» отримав генеральний консул України в Мілані Андрій Картиш.

Українські поштові марки неодноразово відзначалися світовою філателістичною спільнотою, про що свідчать їх численні нагороди. У червні цього року «Укрпошта» отримала відзнаку престижної премії «World Post & Parcel Awards 2023» і стала найкращою в категорії «Філателістична кампанія 2022 року».

Нагадаємо, відома на увесь світ фраза «Русскій воєнний корабль, іді…» належить захисникам острова Зміїний, який у перший же день повномасштабного вторгнення підняли бойовий дух українцям. Після того, як оборонці відправили російських військових за всім відомим напрямком, всіх їх було взято в полон. Наразі, після 16-ти місяців повномасштабної війни, ще 33 оборонця скелі у Чорному морі і досі знаходяться у полоні окупантів.

✅  Стань частиною спільноти « Кут Огляду» в facebook та запроси друзів!

«Кут Огляду» ближче до читача!

Все новини Бесарабії та України тут і зараз:

✅  Коротко і по суті. Підпишіться на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в Instagram