Зробити хорошу дорогу до Катранки - одне з важливих завдань Лиманської сільської ради

Зробити хорошу дорогу до Катранки -  одне з важливих завдань Лиманської сільської ради

Вікторія Алєксєєнко

Голова Лиманської ОТГ Василь Резніченко зустрівся з представниками державного підприємства "Служба місцевих автодоріг", аби визначитися з планом дій щодо ремонту дороги до Катранки. Цей відрізок автошляху від села Лиман до рекреації на морському узбережжі довжиною 9 км з кожним роком все більше руйнується та потребує капітального ремонту.

"Без підтримки держави, лише за рахунок місцевого бюджету, відновити його неможливо, – переконаний сільський голова, - але ми вже робимо дієві кроки для вирішення цього питання. 7 лютого провели обстеження проблемної ділянки шляху. Згодом разом з депутатами будемо приймати рішення щодо виділення коштів для виготовлення проєктно-кошторисної документації на її ремонт. Потрібно знайти підрядника, пройти тендерні процедури, а це займає багато часу і близько 2 мільйонів гривень. 300 тисяч ми плануємо виділити з місцевого бюджету; іншу частину коштів сподіваємся отримати від обласного. Та найголовніше - потрібно знайти кошти на виконання дорожніх робіт. Це великі капіталовкладення, з якими ми самотужки не впораємося, адже будівництво одного кілометра шляху зараз сягає 25 млн гривень. Тому будемо звертатися до керівництва області з проханням допомогти з фінансуванням”, – пояснює Василь Резніченко.

Відновлення дороги до Катранки може тривати досить довго, і головна причина - нестача коштів. Важливо, щоби місцеві підприємці усвідомили: без їхньої підтримки, без належних і у повному обсязі сплачених податків та зборів важко буде прискорити процеси розвитку рекреаційних зон. Підприємці, які влітку працюють на курортах, від місцевої влади вимагають благоустрій, хороші дороги, питну воду, каналізацію, – а про свої внески в бюджет мовчать, часто ховаються в тінь. Це стосується в тому числі й туристичного збору, та інших платежів, від яких залежить спільний розвиток громади.

Місцева влада зацікавлена у розвитку та в покращенні сучасного сервісу на Расєйці й Катранці, бо саме ці рекреаційні території є одними з основних джерел наповнення бюджету Лиманської об'єднаної сільської громади.

Нагадаємо, що служба автодоріг в Одеській області протягом двох років робила капітальний ремонт автошляху Білолісся-Расєйка. Завдяки новій дорозі минулого туристичного сезону Расєйку відвідало значно більше відпочивальників.
Є сподівання, що й Катранка незабаром стане ближчою до своїх туристів завдяки відновленій дорозі.


✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

 «Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підпишись на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram