У басейні річки Кагильник фіксують дивовижне явище природи

У басейні річки Кагильник фіксують дивовижне явище природи

  Команда нацпарку Тузлівські лимани  фіксує цвітіння пізньоцвіту анкарського, унікальної рослини з Червоної книги України. 

Про це повідомляє  доктор біологічних наук Іван Русєв, передає «Кут огляду».

Дивовижне явище природи – коли на дворі Новий воєнний рік, це диво вже «оголосило початок весни» побачивши світ у басейні річки Кагильник недалеко від м.Татарбунари. Ця рослина вважається найбільш раннім ефемероїдом серед первоцвітів.

«Раніше в цих краях ми його реєстрували дуже часто, але пізніше - починаючи з лютого. А в цей зимовий сезон, воно вже почало показувати свої перші листки одразу після зимового сонцестояння у 2023 році і перші рослини зацвіли наприкінці грудня 2023 року», - пише екозахисник.

 Основна загроза рослині – антропогенна трансформація місць, де вони ростуть, випасання худоби в зимовий період, розорювання степів та лісорозведення на степових ділянках, надмірне рекреаційне навантаження, збирання з метою продажу, викопування бульбоцибулин.

 Слід зазначити, що через протизаконне розорювання близько 80% степових ділянок у НПП "Тузловські лимани", ця рослина зникла в нацпарку, планується відтворювати цю неймовірно красиву і дивовижну рослину під час війни на території нацпарку.

Залишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram