«Сусідська варта» працює ефективно, якщо вартові – небайдужі громадяни

«Сусідська варта» працює ефективно,  якщо вартові – небайдужі громадяни

 

12 листопада в офісі Громадського центру правосуддя в Татарбунарах відбувся цікавий захід «Кава з поліцейським». До речі, Громадський центр правосуддя – чудовий майданчик для неформальних зустрічей з офіційними посадовими особами. Наприклад, сюди можна прийти на виїзний прийом до начальника Татарбунарського відділення поліції 2 Білгород-Дністровського РВП ГУНП полковника поліції Олександра Михайловича Бодюла, за чашкою кави розповісти про злободенні питання, які турбують мешканців громади, поділитися власним досвідом охорони громадського порядку на своїй вулиці.

Так і зробили представники «Сусідської варти» Тамара Данільченко та Валентина Ганська, які взяли на себе відповідальність слідкувати за громадським порядком на тій території, де вони живуть. Про кожну підозрілу особу, яка з’являється на їхній вулиці, вони повідомляють до чергової частини поліції. Там оперативно реагують, виїжджають на місце, встановлюють особу, яка викликає певні підозри і приймають профілактичні заходи щодо запобігання правопорушень. Під час нинішньої зустрічі пані Тамара та Валентина розповіли про випадки, коли вдавалося своєчасно запобігти скоєнню правопорушень та злочинів на контрольованих ними територіях. І представники громадськості, і керівник відділення поліції дійшли висновку, що збереження громадського порядку залежить від кожного з нас.

Керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко зазначив, що зустрічі у такому форматі, започатковані Центром дають певні результати. Люди більше розуміють роботу поліцейських, їх проблеми та намагаються сприяти поліціі у здійсненні нею своїх повноважень.  Олександр Бодюл доповів присутнім про повноваження та обмеження в діяльності поліцейських під час виконання ними службових обов’язків, відповів на питання та підтримав активістів у їх намаганнях допомогти поліціянтам у протидії злочинності.

«Не залишайтеся байдужими!», - закликають громадян учасники зустрічі.

– Якщо бачите на вашій вулиці підозрілих осіб, негайно телефонуйте у місцеве відділення поліції. У нас є можливість негайного реагування, є автомобілі, і є бажання попередити та значно скоротити кількість правопорушень і злочинів на території нашої громади, - повідомив Олександр Бодюл.

Учасники зустрічі також вели розмову щодо протидії розповсюдженню наркотиків та виявлення місць закладок; про порушення дорожнього руху малолітніми водіями мопедів на відремонтованих ділянках дороги в Татарбунарах та вжиття заходів реагування. Важливо цінити участь громадськості у виявленні таких фактів, заохочувати громадян бути відповідальними та небайдужими до будь-яких проявів протизаконної діяльності з боку правопорушників.

На завершення заходу керівник Центру Леонід Семененко подякував присутнім за активну участь і запропонував керівнику поліціі щомісяця проводити прес-конференції за результатами діяльності поліцейських із залученням представників місцевих засобів масової інформації.

Наостанок начальник Татарбунарського відділення поліції поділився номерами телефонів чергової частини, куди можна повідомити поліцейським про підозрілих осіб або про виявлені правопорушення:

Прямий телефон: 04844  3 16 85; мобільний +380 67 48 28 717.

Слід зазначити, що проєкт «Сусідська варта» поступово втілюється на території Татарбунарської громади і у центрі, і в усіх навколишніх селах.

«Разом – ми сила і можемо протистояти будь-якій загрозі!» - впевнений керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко.

Вікторія Алєксєєнко,

м. Татарбунари

✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

 «Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підпишись на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram