ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РОЗПОДІЛУ ЗЕМЛІ В САРАТСЬКІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РОЗПОДІЛУ ЗЕМЛІ В САРАТСЬКІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ

23 квітня 2021 року, депутатським корпусом Саратської селищної ради VIII скликання було схвалено рішення «Про призупинення надання дозволів на розробку проектів землеустрою для ведення особистого селянського господарства» .

В цьому рішенні йшла мова про тимчасове призупинення надання дозволів на розробку проектів землеустрою для ведення особистого селянського господарства та їх затвердження на період проведення аудиту з використання земель сільськогосподарського призначення.

Така ситуація склалась тому, що з ряду причин Саратська селищна рада не володіла реальним станом речей щодо кількості вільних земельних ділянок. 21 травня 2021 на офіційному майданчику електронної системи публічних закупівель України ProZorro було оприлюднене оголошення про проведення процедури закупівлі послуги аудиту земельних ділянок (Надання доступу до інформаційної системи, отримання інформації з державних реєстрів та кадастрів щодо земельних ділянок, формування електронної карти полів, проведення аналітики та підготовка звітів щодо землекористування) за номером UA-2021-05-21-002166-c.

У ході тендеру переможцем стало ТОВ "ВКУРСІ АГРО". 22 червня 2021 було укладено договір про закупівлю з даним товариством. 19.10.2021 після останнього переказу коштів у сумі 247,900 тис. грн., працівникам відділу комунальної власності, земельних відносин та екологічних питань апарату Саратської селищної ради був наданий доступ до інформаційної системи, яка містить інтерактивні картографічний і аналітичний блоки та необхідна для оброблення та аналізу відомостей про земельні ділянки, їх власників та користувачів. ТОВ «Вкурсі Агро» провели аудит використання земель сільськогосподарського призначення на території Саратської селищної ради з метою встановлення стану використання земель, виявлення власників та користувачів земельних ділянок. Аудит охопив територію селищної ради за межами 11 населених пунктів нашої громади.

В рамках аудиту:

- зібрано та систематизовано інформацію про земельні ділянки, їх власників та користувачів з державних інформаційних систем та реєстрів (Державний земельний кадастр, Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, Державний реєстр судових рішень, Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань);

- створено електронну карту земель сільськогосподарського призначення;

- проведено аналіз зібраних відомостей з метою визначення напрямків раціонального використання земель.

20.12.2021 року відбулась презентація цього продукту ( бази даних), яку здійснили начальник відділу комунальної власності, земельних відносин та екологічних питань апарату Саратської селищної ради Сухаревський І. В. та головний спеціаліст відділу Аркуша В. Б. На презентації були присутні члени постійної земельної комісії селищної ради (Чиклікчи Г.Г., Лазар В.І., Чакір С.В., Шіман В.І., Златов М.Р.), Саратський селищний голова Вікторія Райчева із заступниками та депутат селищної ради Негодяєв А.Л. В ході цієї зустрічі працівниками відділу комунальної власності, земельних відносин та екологічних питань апарату Саратської селищної ради були представлені функціональні можливості інформаційної системи, а саме:

- Відображення відомостей про земельні ділянки у вигляді реєстру та аналітичних інтерактивних діаграм в розрізі цільового призначення, категорії земель, нормативної грошової оцінки, власників, орендарів, тощо;

- візуалізація земельних ресурсів селищної ради на мапі; - операції з даними; - формування і перегляд аналітичних звітів.Стань частиною нашого товариства у facebook та запроси друзівВ рамках аудиту було зібрано відомості про 15951 земельну ділянку загальною площею 33497 га, створено електрону карту полів, виявлено: 6654 землевласника, 299 орендарів, 53 судових рішення щодо земельних ділянок, 2100 га земель запасу комунальної власності.

Наприкінці презентації керівництво та депутати Саратської селищної ради визначили напрям подальшої роботи, а саме: В зв’язку з тим що до загальної площі земель запасу колективної власності (2100га) увійшли пасовища та землі колишньої колективної власності, працівникам відділу комунальної власності, земельних відносин та екологічних питань доручили відпрацювати зі старостами населених пунктів Саратської селищної ради та з керівниками сільськогосподарських підприємств питання щодо місцезнаходження, площі та конфігурації земельних ділянок колишньої колективної власності та земельних ділянок під пасовищами, з метою уточнення площі земель запасу комунальної власності, які можливо передати у приватну власність громадян.

Коли визначенні завдання будуть виконані, питання щодо надання дозволів на розробку проектів землеустрою для ведення особистого селянського господарства буде передано на розгляд депутатів Саратської селищної ради на чергових пленарних засіданнях. Саратський селищний голова Вікторія Райчева закликає усіх мешканців до спокою та терпіння, щоб завершити цю процедуру, задля законного та найбільш вигідного для бюджету громади рішення.

 

Саратська селищна рада

 

"КУТ ОГЛЯДУ" ближчий до читача!

Всі новини Бессарабії та України тут і зараз: коротко та по суті

Підпишись на наш Telegram - канал

Підтримай нас в Instagram