Зброя проти нічних ударів: одеські технарі розробили унікальний прилад

Зброя проти нічних ударів: одеські технарі розробили унікальний прилад

 Одеські винахідники розробили та запустили у виробництво прилад, що дозволяє у темряві збивати ворожі цілі переносними ракетними комплексами типу «Ігла». Мова йде про спеціальні фіксатори для тепловізорів, які волонтери спроєктували на запит Сил протиповітряної оборони.

Про це повідомляє «Кут огляду» з посиланням на видання «Подробиці».

Винахідники з одеського конструкторського бюро «Технарі» модернізували «Ігли» – стрілецьку зброю вони покращили спеціальними приладами із тепловізорами.  Раніше із такої зброї військові могли збивати ворожі цілі тільки  вдень, а тепер за допомогою розробки захисники неба зможуть влучати по російських об’єктах і вночі. П’ятсот спеціальних кронштейнів у комплекті із приладами нічного бачення вже направили у підрозділи ППО по всій країні.

Тепловізор має чотириточкове гвинтове кріплення. І до нього є така частина з перехідником на планку. Коли приходить ніч, ми встановлюємо кріплення на ПЗРК за лічені хвилини, ставимо на нього тепловізор, – зазначає стрілець-зенітник мобільно-вогневої групи Повітряного командування «Південь» із позивним «Жук».

Щоб виготовити зручну модель приладу, яка дає побачити ціль в темряві,   розробникам знадобилося  чотири місяці – вона підійде до різних моделей ПЗРК.

Зараз кріплення працює. Ми передали у військо. Перший результат ми мали кілька днів тому, коли зенітники 208 Херсонської зенітно-ракетної бригади з ПЗРК «Ігла» з тепловізором уразили «Шахед», – розповідає  координатор конструкторського бюро волонтерської групи Геннадій Сульдін.

Наразі фіксатори для портативних зенітно-ракетних комплексів виробляють на заводі в Одеській області.  Їх вартість за одиницю становить близько 3 тис. гривень. Для організації виробництва фіксаторів та закупівлі телевізорів об’єднали зусилля кілька волонтерських організацій.

В подальшому технарі планують забезпечити своїми фіксаторами всі підрозділи повітряних сил України.

Дякуємо, що дочитали нашу статтю до кінця!Залишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram