Відновлення енергетики після обстрілів: корупційна схема на Одещині

Відновлення енергетики після обстрілів: корупційна схема на Одещині

Посадовців ПрАТ «Укренерго» перевіряють через можливу розтрату коштів при відновленні енергетики після обстрілів на Одещині.

Про це повідомляє «Кут огляду» з посиланням на 368.media. Редакція 368.media дізналася із матеріалів кримінального провадження за ч. 4 ст. 191 КК.


Мова йде про привласнення бюджетних коштів, виділених на відновлення критичної інфраструктури електроенергетичної галузі, яка зазнала руйнувань під час ракетних обстрілів з боку рф.

СБУ встановило, що посадовці «Укренерго» з метою ліквідації наслідків ракетних обстрілів по ПС 330 кВ Усатово» уклали з фірмою угоду щодо перевезення трансформатору 330 кВ із ПС 330 кВ «Арциз». Сюди входили демонтаж, перевезення та монтаж обладнання.

Тендер провели лише за участі компанії «Чорноморенергоспецмонтаж». За умовами договору, перевезення здійснювалась залізничним транспортом до станції «Застава-І». На це витратили 1,63 млн гривень.

При цьому, як обґрунтування своєї ціни підрядник надав акт про надання послуг, де останній виставив вказану суму за перевезення, у якій однією із складових було відшкодування вартості послуг міжнародного перевезення на 1,2 млн гривень.

Також, вартість перевезення вантажу територією України встановлена 309 тис. гривень.  Проте, копії документальних матеріалів по вищевказаному договору, свідчать, що будь-яких міжнародних перевезень не було, трансформатор був доставлений сполученням через Затоцький залізничний міст. Крім того, встановлено, що уся процедура перевезення залізничним транспортом фактично коштувала  88 тис. гривень.


Дякуємо, що дочитали нашу статтю до кінця!Залишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram