Поліцейські завершили розслідування щодо 26-річного жителя Одеси, який обікрав та з особливою жорстокістю вбив знайомого 

Поліцейські завершили розслідування щодо 26-річного жителя Одеси, який обікрав та з особливою жорстокістю вбив знайомого 

 Слідчі кваліфікували дії фігуранта за двома статтями Кримінального кодексу України. Зловмиснику загрожує довічне позбавлення волі. Про це повідомляє "Кут огляду" з посиланням на Поліцію Одещини.

Нагадаємо: подія сталася восени минулого року в одній із квартир багатоповерхівки в Київському районі Одеси. Ввечері у поліцію звернулась мешканка будинку і повідомила, що в загальному коридорі виявила закривавлене тіло невідомого чоловіка. У ході проведення комплексу оперативно-розшукових та слідчих заходів поліцейські встановили, що потерпілий – 51-річний житель Одеси – був у гостях у 26-річного знайомого. У квартирі останнього між нетверезими чоловіками виник конфлікт, в ході якого господар нещадно побив гостя руками й ногами. Коли потерпілий знепритомнів, зловмисник викрав у нього мобільний телефон та пістолет травматичної дії з одинадцятьма набоями, і побив по голові ще й руків’ям зброї. Після цього зловмисник витяг чоловіка з оселі у загальний коридор будинку і втік, прихопивши викрадене майно на суму понад 38 тисяч гривень. Постраждалий помер.

За результатом призначеної слідчими судово-медичної експертизи, смерть одесита перебуває у прямому причинному зв’язку з отриманими травмами голови, грудної клітки та живота, і настала від травматичного шоку. Вжитими заходами поліцейські покроково встановили шлях пересування фігуранта після скоєння злочину. Залишивши місце події, він у центрі міста продав чужий телефон, який правоохоронці розшукали й вилучили. А згодом подався в Пересипський район до знайомого, у квартирі якого переховувався. Там зловмисника й затримали поліцейські. Як з’ясували слідчі, фігурант вже був засуджений до п’яти років позбавлення волі з іспитовим строком на 3 роки за спричинення тяжких тілесних ушкоджень.

У подальшому правопорушник не з’являвся до органів пробації, за що суд виніс ухвалу про зміну покарання на 5 років позбавлення волі, яка на той час ще не набрала законної сили. Правоохоронці вилучили у фігуранта речові докази, у тому числі пістолет з набоями, які скерували на експертні дослідження. Спеціалісти підтвердили, що саме ним завдавались удари потерпілому. Як розповів начальник слідчого відділення територіального підрозділу поліції Олег Зощук, за наявності достатніх доказів чоловіку висунули обвинувачення за п. 4 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України – в умисному протиправному заподіянні смерті іншій людині, тобто умисному вбивстві, вчиненому з особливою жорстокістю, та за ч. 4 ст. 185 ККУ – у таємному викраденні чужого майна, тобто крадіжці, вчиненій в умовах воєнного стану.

За клопотанням слідчих зловмиснику обрано судом запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Обвинувальний акт скеровано до суду. Підтримуватиме обвинувачення в суді Київська окружна прокуратура міста Одеси. Правопорушнику загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років або довічне ув’язнення.

Заходи з викриття та затримання зловмисника здійснювали співробітники відділу поліції № 4 Одеського районного управління поліції № 1 та управління карного розшуку ГУНП в Одеській області, за підтримки аналітиків управління кримінального аналізу, слідчого управління з ДНК-лабораторією, спецпідрозділу БПОП обласної поліції, криміналістів ОРУП № 1.

Залишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅ в Instagram