Підсумки візиту президента України Володимира Зеленського в Одеську область

Підсумки візиту президента України Володимира Зеленського в Одеську область

Вчора, 12 вересня, президент України Володимир Зеленський із робочим візитом відвідав Одеську область.

В ході візиту Зеленський проінспектував будівництво злітно-посадкової смуги Міжнародного аеропорту «Одеса», дитячого садочку в смт. Авангард, відвідав міст через Хаджибейський лиман, зустрівся із діячами культури. Окрім цього, за участю президента пройшла презентація стратегії розвитку Одеського регіону.

Більш детально про візит Володимира Зеленського на своїй сторінці у Фейсбук розповів голоа Одеської ОДА Максим Куций.

 «Разом із президентом України Володимиром Зеленським відвідали низку стратегічних об’єктів, серед яких — деякі ще в активній стадії будівництва, а інші — вже на завершальному етапі.

Розпочали із ознайомлення перебігу будівництва злітно-посадкової смуги Міжнародного аеропорту «Одеса», реконструкція та будівництво якого перебувають вже на фінальному етапі, а також розповіли про переваги нового терміналу. Зокрема, що нова злітна посадкова смуга довжиною у 2800 метрів та шириною в 45 метрів дозволить значно розширити можливості авіа-перевезень, а саме — приймати літаки категорії D призначені для здійснення польотів середньої та великої дальності, а також понад 2 млн пасажирів.

Оглянули будівництво дитячого садочка в селищі міського типу Авангард Овідіопольського району. Проект реалізується у рамках Національної програми «Велике будівництво». Під час огляду об’єкта Президентові розповіли, що дитсадок зводиться в новому житловому кварталі, де проживає близько 25 тисяч мешканців. Жодного дитячого садка біля кварталу не було. Тож новий виховний заклад звели з нуля за дев’ять місяців, він розрахований на 190 місць. Президент оглянув комфортні ігрові та спальні кімнати, медичний блок та харчоблок. У дитсадку також буде влаштовано комп’ютерний та музичний класи. Зазначили Президентові, що під час будівництва застосовувалися новітні технології, зокрема нова система фільтрації та дезінфекції повітря, опалення приміщень та підігріву шафок з дитячим одягом у осінньо-зимовий період. Садочок функціонуватиме вже з листопада.

А я нагадаю, що у 2020 році в Одеській області реалізовується 16 проектів будівництва, реконструкції та капітального ремонту шкіл, садочків і стадіонів.

Ознайомили Володимира Зеленського і з роботою Центру безпеки громадян селища міського типу Авангард, який був створений ще торік і вже в активно працює. Центр обслуговує 30 тисяч осіб і за рік допоміг погасити 120 пожеж. Фактично цей Центр є прикладом того, яким чином має бути побудована система взаємодії рятувальних служб у кожній територіальній громаді. А Президент відзначив, що це якісний приклад того, як громада може самоорганізуватися й допомагати кожному мешканцю.

Відвідали із Президентом міст через Хаджибейський лиман на автошляху Київ-Одеса. Розповів Президентові, що кілька тижнів тому нам вдалося з випередженням графіку на місяць відкрити рух для автомобілістів по правій стороні відремонтованих смуг Хаджибейського мосту. Наразі триває ремонт лівої сторони мосту. Рухаємося за графіком, тримаємо усе під контролем та навесні наступного року маємо відкрити міст на всі 6 смуг.

Також за участю Президента Володимира Зеленського відбулася презентація стратегії розвитку Одеського регіону за трьома напрямами: трансформація екології та ЖКГ, зокрема, йшлося про вирішення проблем зі сміттєзвалищами, каналізаційними очисними спорудами, розчищенням русел річок, відновлення системи зрошення; інфраструктура – будівництво доріг, укріплення берегової лінії; людський капітал, а саме – легалізація сфери трудових відносин, відновлення матеріально-технічного обладнання у медзакладах тощо.

Також провели надважливу зустріч із діячами культури у нашій Філармонії. Говорили, як розвивати українську культуру в умовах пандемії та як зберегти й примножити наше надбання.

Радий повідомити, що реконструкцію Одеської філармонії буде внесено до «Великого будівництва» в культурі на наступний рік.

День був дуже насичений, роботи попереду чимало. Але спільними зусиллями і невпинною працею будемо продовжувати розвивати Одещину», - повідомив Максим Куций.

 

"Угол обзора" ближе к читателю!

Все новости Бессарабии и Украины здесь и сейчас:

✅ Стань частью нашего сообщества в facebook и пригласи друзей!

✅ Кратко и по сути. Подписывайтесь на наш Telegram-канал

✅ Поддержи нас в Instagram