Одеські депутати звернулися до керівництва країни з вимогою не підвищувати акцизи на пальне

Одеські депутати звернулися до керівництва країни з вимогою не підвищувати акцизи на пальне

Депутати місцевих рад Одещини від «Європейської Солідарності» звернулися до керівництва країни щодо щодо неприпустимості підвищення акцизів на пальне. Вони закликали Верховну Раду України відмовитися від підтримки урядової ініціативи, направлене на таке підвищення, й ухвалити закони, необхідні для залучення коштів від грального бізнесу, тютюнової галузі тощо. Про це повідомляє Думська, інформує Кут огляду.

Йдеться про проєкт закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо наближення законодавства України до законодавства ЄС в частині акцизного податку», який уряд схвалив 22 березня. Згідно з ним, акциз на бензин має зрости в кілька етапів у 1,7 рази (з 213 до 359 євро за 1000 літрів), а на дизпаливо – в 2,5 рази (зі 139 до 330 євро). Це пояснюється нібито необхідністю наближення національного законодавства до стандартів Європейському Союзі у зв’язку із набуттям статусу країни-кандидата на вступ. Крім того, стверджує уряд, прийняття закону забезпечить надходження щомісяця до держаного бюджету додаткових 1,3 млрд грн від акцизного податку на паливо уже в другому півріччі 2024 року.

«Проте насправді у цій ініціативі на даний час немає потреби ані з огляду на євроінтеграцію України, ані з огляду на потребу наповнення державного бюджету, — вважають депутати от «Європейської Солідарності». — В Євросоюзі такі вимоги існують тільки для держав-членів ЄС, і навіть вони мають право імплементувати ці норми впродовж 10 років. Натомість пропоноване урядом підвищення акцизів на пальне уже найближчим часом здатне призвести до значної шкоди як для підірваної війною економіки України, так і рівня життя громадян».

В ціні майже всіх товарів в Україні є частка транспортної складової, поясняють автори звернення. До того ж, накладання цієї складової на кожному етапі виробництва і торгівлі матиме ланцюговий ефект – і ціни зростуть практично на всі товари. Особливо сильно постраждають сільське господарство, транспорт та торгівля. А на них сукупно припадає майже чверть усього валового національного продукту за даними 2023 року. На сільське господарство припадає понад 60% українського експорту.

«Водночас в державному бюджеті наявні додаткові можливості скорочення непріоритетних витрат, знаходження недискримінаційних джерел доходів, а також підвищення контролю у бюджетній сфері для забезпечення фінансування оборонних потреб. Так, Рахункова палата заявляє про порушення в майже 60 мільярдів гривень. Належне оподаткування грального бізнесу та тютюнової галузі також дозволить залучити до бюджету десятки мільярдів гривень», — вважають представники опозиції .Залишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅ в Instagram