На відновлення культурних об’єктів в Одесі італійці планують виділити 45 млн євро

На відновлення культурних об’єктів в Одесі італійці планують виділити 45 млн євро

Виконувач обов’язків міністра культури й інформаційної політики Ростислав Карандєєв анонсував, що через два тижні Україна та Італія підпишуть меморандум щодо фінансування протиаварійних та консерваційних робіт у Спасо-Преображенському соборі в Одесі, який був пошкоджений російською ракетою влітку 2023 року. Про це він розповів 15 квітня під час візиту до Одеси, передає Кут огляду з посиланням на Суспільне.

За його словами, Італія виділила кошти на відновлення Спасо-Преображенського собору та інших об’єктів в історичному центрі Одеси, які були пошкоджені внаслідок російських атак. Через два тижні сторони планують підписати документ, де конкретизують скільки коштів, на які об’єкти піде. "Зовсім скоро, через два тижні, я вже можу анонсувати, ми готуємо підписання меморандуму додаткового, який передбачатиме виділення коштів, знову ж таки, в конкретних розмірах і сумах на об'єкти, в тому числі і на цей собор (Спасо-Преображенський, — ред.)", — зазначив Ростислав Карандєєв.

Він уточнив, що це буде меморандум між Міністерством культури та інформаційної політики України та відповідним органом влади Італії щодо фінансування протиаварійних та консерваційних робіт на пам'ятках Одеси, які розташовані в зоні ЮНЕСКО. Наразі мова йде про 45 мільйонів євро.

"Остаточного рішення ми ще не бачимо, як і переліку об'єктів, але ми будемо наполягати на тому, щоб меморандум був максимально деталізований і щоб ми чітко розуміли, на який заклад скільки коштів піде. Це важливо для планування нашої роботи, адже ми можемо залучати кошти і інших міжнародних інституцій, які теж будуть підсилення тих рішень, які вже прийняті сьогодні нашими італійськими партнерами", — уточнив т.в.о. міністра.

Ростислав Карандєєв також додав, що крім собору відвідав Будинок вчених та Одеський національний художній музей, які також зазнали пошкоджень від російських ударів. За словами т.в.о. міністра культури, потрібно зробити все можливе для збереження об'єктів культурної спадщини, тому будуть шукати кошти на це за кордоном.

"Ми розраховуємо на те, що світова міжнародна спільнота, підтримуючи нас, допоможе вирішити ті задачі, на які, на жаль, сьогодні не вистачає нашого національного ресурсу і ресурсу територіальної громади", — зазначив Ростислав Карандєєв.Залишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅ в Instagram