На Одещині зареєстровано випадок захворювання на ботулізм

На Одещині зареєстровано випадок захворювання на ботулізм

В Одеській області 12 квітня цього року зареєстровано новий випадок захворювання на ботулізм. Чоловік вживав в’яленого ляща, виготовленого в домашніх умовах. Про це із посиланням на Одеський обласний центр контролю та профілактик хвороб.

Фахівцями Одеського обласного центру контролю та профілактик хвороб проведено епідеміологічне розслідування даного випадку та встановлено, що захворілий, житель Одеського району, вживав в’яленого ляща, виготовленого в домашніх умовах.

Наступного дня у хворого з’явився біль в животі, слабкість, здуття живота та головний біль. Через день приєднались такі симптоми, як порушення зору, сухість в роті, порушення ковтання.

Чоловік був госпіталізований в Одеську міську клінічну інфекційну лікарню, де йому надали необхідне лікування. Найголовніше - йому було введено ботулінічний антитоксин, який є найдієвішим засобом при лікуванні ботулізму.

Це вже другий випадок ботулізму в області. Перший, у березні місяці, був пов’язаний з вживанням м’ясної тушонки, виготовленої в домашніх умовах.

Для того щоб уберегтися від ботулізму, варто уникати споживання продуктів домашнього виробництва, особливо, якщо сумніваєтесь у їхній якості та умовах зберігання або транспортування:

в’яленої, копченої, солоної та консервованої риби;

м’ясних та грибних консервів;

овочевих консервів домашнього виробництва.

За найменшої підозри на ботулізм негайно зверніться до лікаря!

 

✅  Стань частиною спільноти « Кут Огляду» в facebook та запроси друзів!

«Кут Огляду» ближче до читача!

Все новини Бесарабії та України тут і зараз:

✅  Коротко і по суті. Підпишіться на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в Instagram