В Кілії виник скандал через тендер на будівництво майданчика у школі: коментар начальника відділу освіти

В Кілії виник скандал через тендер на будівництво майданчика у школі: коментар начальника відділу освіти

В місцевих групах Кілії у соціальній мережі Фейсбук розгорівся справжній скандал через оголошений на сайті Прозоро тендер на будівництво майданчика на території однієї зі шкіл міста. Про це повідомляє «Кут Огляду».

Замовником є виконавчий комітет Кілійської міської ради. Згідно тендерної документації, підрядник за 4 071 576,20 повинен провести капітальний ремонт шкільного майданчика Кілійського закладу загальної середньої освіти №1, який розташованмй за адресою: вул. Гагарінська, 46. А саме замінити старе покриття і вимостити плиткою нове, а також озеленити площу деревами.

Варто зазначити, що інформація про чотиримільйонний тендер з’явилася ще вчора у обласних телеграм-каналах та пабліках сусідніх громад, а сьогодні дописи про тендер і заплановані роботи під час війни були опубліковані і у місцевих спільнотах соціальної мережі Фейсбук.

Під дописом кілійці масово скаржаться на такі дії місцевої влади і зазначають, що під час війні, коли оборонцям країни на фронті необхідна допомога із автівками і зброєю, не час витрачати кошти на будівництво дитячих майданчиків.

Водночас, за словами начальника Відділу освіти та молодіжної політики Кілійської громади Сергія Мергута, кошти, які планують виділити на капітальний ремонт цього об’єкту, не гроші громади, а з інфраструктурної субвенції і використати їх на потреби армії не є можливим. Також, якщо до кінця року громада їх не використає, то вони повернуться на вищий рівень і їх зможуть використати на власні потреби інші громади, або ж просто, не використати. Тому, якщо кошти вже виділені, не варто нехтувати можливістю оснастити заклад освіти, який у майбутньому стане академічним ліцеєм, гарним шкільним двором.

«Все, що стосується закладів освіти та лікарень - це важливо.

Але хочу інформувати про наступне:

  1. Кілійський ЗЗСО 1 до 2027 року, відповідно до концепції НУШ та освітнього законодавства України, буде академічним ліцеєм. Учні Кіл ЗЗСО 2, починаючи з 10 класу, з 2027 року перейдуть до цієї школи. Матеріальна технічна база школи повинна відповідати вимогам законодавства.
  2. Гроші на реалізацію цього проекту - це гроші інфраструктурної субвенції, а не гроші громади.

Усі заклики про витрачання цих коштів на інші потреби не мають практичної реалізації на рівні нашої громади. Ці гроші можна або витрати у громаді на цей проєкт, або повернути субвенцію на вищій рівень.

  1. Кілійський ЗЗСО 1 взагалі немає спортивного майданчику, а влаштування відкритого баскетбольного майданчику з ремонтом прилеглої території заплановано у проєкті.

І на останок. У нашій країні вже все вирішено, усі витрати спрямовані на потреби ЗСУ? Саме питання цього шкільного проєкту є першочерговим?

Освіта, медицина, культура повинні залишатися у пріоритеті суспільства при будь-яких обставинах.

Що стосується громадського контролю за ходом ремонту, то я думаю, що виконком Кілійської міської ради забезпечить повну прозорість у цьому питанні.

Миру та добра усім», - зазначив начальник відділу освіти.

Водночас, на сайті держзакупівель вже є дві скарги до Держаудитслужби. Відповідь знаходиться у стані очікування.

Нагадаємо, новину про можливий ремонт шкільного двору мер міста Вячеслав Чернявський повідомляв ще у травні цього року.

✅  Стань частиною спільноти « Кут Огляду» в facebook та запроси друзів!

«Кут Огляду» ближче до читача!

Все новини Бесарабії та України тут і зараз:

✅  Коротко і по суті. Підпишіться на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в Instagram