В Кілії розглядають можливість продажу занедбаних будівель, які належать громаді

В Кілії розглядають можливість продажу занедбаних будівель, які належать громаді

 Об’єкти комунальної власності Кілійської громади, які з тих чи інших причин вже багато років не використовуються, а коштів на їх ремонт в громаді немає, можуть продати. Таке питання обговорювалось на останній сесії Кілійської міської ради міським головою Вячеславом Чернявським і депутатами. Йдеться про колишній кінотеатр «Скіф», бібліотеку у селі Шевченково і будівлю у селі Трудове. Про це повідомляє «Кут огляду».

Як зазначив Кілійський міський голова Вячеслав Чернявський, стан цих будівель з кожним роком погіршується, а в громаді є інші нагальні потреби, які потрібно вирішувати першочергово, тому, доцільним буде продаж таких будівель, або ж здача в оренду.

“Дуже багато ходить запитань, чого ми самі не наведемо там лад. Люди мають розуміти, що, якщо в нас будуть кошти зробити дах або на будівлі школи/лікарні, або на непрацюючому об’єкті, звісно ми зробимо там, де є життя. Силами нашого бюджету, якби не було війни та обмежень, напевно, ще одне скликання потрібно, щоб тільки вирішити проблеми об’єктів, які працюють, а за цей час все інше ми можемо просто втратити”, – пояснив очільник громади.

В ході обговорення дійшли висновку, що необхідно дати доручення “Відділу капітального майна”, проаналізувати стан цих об’єктів, аби далі депутатський корпус приймав рішення, що робити з ними – залишати, продавати або здавати в оренду.

“Як би боляче не було порушувати питання щодо продажу або здачі в оренду нашого майна, ще болючіше дивитися на ці об’єкти. Міська рада не може їх задіяти, і вони руйнуються. Я говорю зокрема про СКІФ в центрі міста Кілія. Сьогодні будете їхати, подивіться, в якому стані дах. Я думаю, що у воєнний час скоро ми його не зробимо. Потрібно приймати рішення, що з цим приміщенням робити. Можливо, починати з оренди і закінчувати продажем через аукціон. Подивіться на бібліотеку в Шевченковому, половина якої вже завалилася. Здавати в оренду – питання, адже там потрібні великі кошти для ремонту, а хто вкладатиметься в те, що йому не належить? В Трудовому також є такий заклад. Вони ще стоять, але, якщо ще декілька років з ними нічого не робитимемо, то вони прийдуть у негідність та втратять свою вартість. Вважаю, що потрібно зробити аналіз і приймати якісь рішення. Там, де дороговартісні ремонти потрібні, думаю,  доцільніше виставляти на продаж. Де більш-менш ситуація – здавати в оренду”, – зазначив міський голова.

З позицією очільника громади присутні погодилися одноголосно.

 

✅  Стань частиною спільноти « Кут Огляду» в facebook та запроси друзів!

«Кут Огляду» ближче до читача!

Все новини Бесарабії та України тут і зараз:

✅  Коротко і по суті. Підпишіться на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в Instagram