Суд виніс вирок водію з Арцизької громади, який в Кілії збив на смерть мопедиста

Суд виніс вирок водію з Арцизької громади, який в Кілії збив на смерть мопедиста

Кілійський районний суд виніс вирок уродженцю села Холмське Арцизької громади, який, рухаючись на великовантажному транспорті вулицею міста Кілія, збив мопедиста. В результаті отриманих травм, водій мопеда помер через декілька годин у лікарні. Про це із посиланням на вирок Кілійського районного суду повідомляє «Кут Огляду».

З матеріалів справи слідує, що, 08.07.2023 р. приблизно о 17:20 водій, керуючи вантажним сідловим тягачем  у складі з напівпричепом, у денний час доби, рухаючись по сухому асфальтному дорожньому покриттю вулиці Перемоги зі сторони вулиці Лермонтова в бік вулиці С. Карадобрі, в межах населеного пункту міста Кілія Одеської області, перевищив дозволену швидкість та наблизився до мопеду «Honda Dio Super» який рухався попереду у попутному напрямку зі швидкістю приблизно 20 км/год, здійснив маневр обгону мопеда та допустив зіткнення з ним.

В результаті вказаної дорожньою-транспортної пригоди водій мопеда «Honda Dio Super», отримав наступні тілесні ушкодження:

А) закриту черепно-мозкову травму, а саме синець лівої скроневої області голови, синець верхнього повіка правого ока, синець повік лівого ока та лівої вилиці, крововилив в м`яких тканинах та скроневому м`язі лівої скроневої області голови, крововилив під тверду мозкову оболонку (60 мл крові) лівої половини середнє-черепної ямки, вогнищевий крововилив під тверду мозкову оболонку правої половини середнє-черепної ямки, крововилив під м`які мозкові оболонки лівої скроневої частки головного мозку, крововилив під м`які мозкові оболонки правої скроневої частки головного мозку;

Б) суцільний синець та вогнищеве садно в області лівої надключичної ділянки та лівого плечового суглобу, суцільний крововилив в м`яких тканинах лівої надключичної області і лівого плечового суглобу та лівих міжреберних м`язах;

В) перелом 4-го лівого ребра по середнє-підпахвовій лінії та крововилив в міжреберних м`язах в області перелому.

Смерть потерпілого настала від черепно-мозкової травми у формі крововиливу під тверду мозкову оболонку, що перебуває у прямому причинному зв`язку з отриманими в результаті ДТП тілесними ушкодженнями.

Допитаний в ході судового розгляду обвинувачений свою вину у пред`явленому обвинуваченні визнав повністю та дав показання про те, що 08.07.2023 р. він направлявся на транспортному засобі «КАМАЗ» по вул. Перемоги в м. Кілія в напрямку порту для завантаження сіллю. В районі перехрестя вулиці Перемоги та вулиці Поліни Осипенко він наздогнав потерпілого, який рухався на мопеді, після чого близько 500-600 м рухався за ним. Далі дорожнє покриття стало кращим та він вирішив обігнати мопед, після чого повернув з вулиці Перемоги на вулицю Кубишкіна, а далі по вул. Буковій поїхав у напрямку порту, де перед вулицею Миру в кількох метрах був зупинений співробітниками поліції, які повідомили йому, що він збив людину на мопеді. Після цього обвинувачений зі співробітниками поліції прибули на місце ДТП, де знаходився мопед, а потерпілого вже забрала швидка. Далі обвинувачений пройшов огляд на стан сп`яніння та в подальшому йому стало відомо, що через декілька годин потерпілий помер.

В подальшому обвинувачений оплатив витрати на поховання потерпілого та відшкодував його синові транспортні витрати, пов`язані з поїздкою на поховання. Обвинувачений зазначає, що повністю усвідомив свою провину та в судових дебатах і останньому слові просив не застосовувати до нього додаткове покарання у виді позбавлення права керувати транспортними засобами, оскільки він є фізичною особою-підприємцем, що здійснює перевезення автомобільним транспортом та завдяки цьому утримує себе і свою родину, а також сплачує податки в бюджет.

Своїми діями обвинувачуваний вчинив порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого, тобто кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 286 КК України. 

Розглянувши матеріали справи, суд визнав винуватим у пред`явленому обвинуваченні за ч. 2 ст. 286 КК України водія вантажівки та призначив йому покарання 4 роки позбавлення волі без позбавлення права керувати транспортними засобами.

У відповідностідо положеньст.ст.75,76 КК України суд звільнив обвинувачуваного  від відбування призначеного основного покарання у вигляді 4-х років позбавлення волі,якщо він на протязі 2-х років іспитового строку не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на нього обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;  буде повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання;  не виїжджатиме за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Іспитовий строк обвинуваченому відраховують з дня проголошення вироку.

✅  Стань частиною спільноти « Кут Огляду» в facebook та запроси друзів!

«Кут Огляду» ближче до читача!

Все новини Бесарабії та України тут і зараз:

✅  Коротко і по суті. Підпишіться на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в Instagram