В Ізмаїлі масово труять собак: зооволонтери фіксують отруєння майже в усіх районах міста

В Ізмаїлі масово труять собак: зооволонтери фіксують отруєння майже в усіх районах міста

В Ізмаїлі на Одещині з початку січня у різних частинах міста знаходять отруєних собак. Тварини помирають після контакту з токсичними речовинами, які невідомі особи розкладають у місцях їхнього перебування та вигулу. За останні три тижні випадки отруєння зафіксували практично в усіх районах міста. Про це повідомляє Суспільне.Одеса.

За словами зооволонтера Романа Таранухіна, лише за останній тиждень було знайдено п’ять отруєних собак. Двох із них врятувати не вдалося, ще трьом надали своєчасну допомогу.

«Я вже врятував штук 15–20 точно. Це лише ті випадки, про які ми знаємо. А тих, про які не знаємо, значно більше. Труять по всьому місту — і на пляжах, і в житлових районах. У мене завжди є з собою препарати для першої допомоги. Кого встигаю — одразу везу до клініки», — розповів волонтер.

За його словами, тварин труять добре відомим способом — підгодовують їжею з отрутою. Ймовірно, використовують препарат «Тубазид», який є смертельно небезпечним для собак.

«Собака підходить, бо довіряє людині, а її отруюють. Це лицемірство. Вітамін B6 — перший антидот, його вводять із розрахунку 1 мл на 1 кг ваги. Але навіть після цього тварину потрібно негайно доправити до ветеринарної клініки», — пояснив Таранухін.

Симптомами отруєння є судоми, піна з рота, різкий біль і дезорієнтація. Волонтер наголошує, що тварини помирають у сильних муках.

«Проблема безпритульних собак у місті існує, але її не можна вирішувати таким жорстоким способом. Потрібні виключно гуманні методи», — зазначив він.

Реакція поліції

Як повідомив зооволонтер, правоохоронці виїжджали на місця отруєнь, зафіксували факти та вилучили тіла тварин для проведення експертизи.

«Опергрупа забрала собаку з пляжу. Я передавав інформацію про місця, час, обставини. Є свідки, які щось бачили. Сподіваємося, що переглянуть записи з камер відеоспостереження», — додав він.

Позиція міської влади

Заступниця міського голови Ізмаїла Катерина Татаринцева повідомила Суспільному.Одеса, що волонтери офіційно до міської влади з цього приводу не зверталися, а про отруєння дізналися із соціальних мереж.

За її словами, міська влада не має жодного стосунку до цих подій. Вона нагадала, що 9 січня в Ізмаїлі ухвалили Програму регулювання чисельності безпритульних тварин, яка передбачає виключно гуманні методи — стерилізацію з подальшим поверненням тварин у місця вилову.

Реалізація програми розпочнеться навесні, оскільки в зимовий період стерилізація неможлива. За словами посадовиці, у 2025 році в межах цієї програми було стерилізовано та вакциновано близько 600 собак.

Катерина Татаринцева також закликала мешканців відповідально ставитися до домашніх тварин і не допускати їхнього потрапляння на вулицю, наголосивши, що проблему безпритульних тварин можна вирішити лише спільними зусиллями громади, волонтерів і влади.

 

Слідкуйте за новинами від «Кут огляду»:                        

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram