Моряки з судна-пастки на Одещині скаржаться на жахливі умови праці і невиплату зарплати

Моряки з судна-пастки на Одещині скаржаться на жахливі умови праці і невиплату зарплати

За минулий тиждень інспектор ITF в Україні та ПРМТУ отримали декілька звернень зі скаргами на власника судна ZUZANNA (IMO 8203555, прапор Камерун), яке нещодавно ще знаходилося на одному з приватних терміналів в акваторії Ізмаїльського порту. Члени екіпажу скаржаться на невиплату заробітної плати та жахливі умови праці, зокрема, неналежний технічний стан судна та відсутність постачання провізії. Про це повідомили в ПРМТУ, передає «Кут Огляду».

Судно ZUZANNA було побудоване у 1982 році та використовувалось у транспортуванні агропродукції в рамках зернової угоди з України до портів Туреччини та Румунії. Члени екіпажу, як списані, так і ті, які зараз знаходяться на борту, зазначають про постійне ігнорування законних заяв та вимог моряків з боку власника та оператора судна. Португальська компанія, з якою моряки уклали трудові контракти, також не відповідає на звернення, тим часом несумлінні посередники у працевлаштуванні за кордоном продовжують пропонувати морякам, які знаходяться у скрутному становищі, роботу на цьому судні.

Ознайомившись з текстом трудового контракту одного з екс-членів екіпажу, ПРМТУ не рекомендує морякам працевлаштовуватись на судно ZUZANNA.

«Відповідно до контракту, заробітна плата капітана становить 4 500 USD та складається з основної частини у розмірі 3 500 USD, та бонусної частини у розмірі 1 000 USD, яка нараховується на розсуд компанії та виплачується наприкінці контракту. Як свідчить практика, моряки не отримують навіть основну частину зарплати, не кажучи вже про бонуси. Очікувати сприяння Адміністрації прапора судна, враховуючи юрисдикцію, також не має сенсу. Але найбільше обурює позиція українських посередників у працевлаштуванні, які свідомо прирікають своїх співгромадян на нелюдські умови праці, ще й без належної оплати такої праці», - коментують у ПРМТУ.

ПРМТУ вкотре нагадує, що перед тим, як підписати трудовий контракт, необхідно уважно перевірити судно та пов’язані з ним компанії. Якщо ви маєте сумніви щодо порядності компанії, ви завжди можете звернутися за допомогою до ПРМТУ.

✅  Стань частиною спільноти « Кут Огляду» в facebook та запроси друзів!

«Кут Огляду» ближче до читача!

Все новини Бесарабії та України тут і зараз:

✅  Коротко і по суті. Підпишіться на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в Instagram