Експортний шлях в обхід кордонів з Польщею пройде через Одещину

 Експортний шлях в обхід кордонів з Польщею пройде через Одещину

Україна планує створити новий експортний шлях по Дунаю в обхід кордону з Польщею.

Про це повідомляє Адміністрація морських портів України із посиланням на слова міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова в інтерв’ю виданню Вloomberg.

 «Наші плани на цей рік - прибрати всі штучні перешкоди для експортерів. І ми працюємо над покращенням внутрішньої логістики. Ми плануємо транспортування контейнерів через верхній Дунай, оскільки Румунія є «більш передбачуваною», ніж польський кордон» - цитує Олександра Кубракова Bloomberg.

Новий додатковий маршрут через річку Дунай покликаний збільшити український експорт до рівня, що був на початку війни. І хоча багато експортерів віддають перевагу Чорному морю через його низьку вартість, обсяги через Дунай для України все ще складають 1,2-1,8 мільйонів тонн на місяць, зазначив Віце-прем’єр-міністра з відновлення України Олександр Кубраков.

За інформацією bloomberg.com маршрут пролягатиме з одного з українських портів до Константи в Румунії та дунайських портів Німеччини. Раніше Українське Дунайське пароплавство та Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури повідомляло про побудову вже другої SLG баржі великої вантажопідйомності та підготовку для запуску баржевих контейнерних караванів на Середній та Верхній Дунай.

Після того, як росія минулого року вийшла з угоди, підтриманої ООН та Туреччиною, про створення безпечного зернового коридору в Чорному морі, Дунай став пріоритетним шляхом для постачань з України.

 

Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram