На Болградщині зафіксували випадок захворюваності на ботулізм: пацієнту пощастило залишитися живим

На Болградщині зафіксували випадок захворюваності на ботулізм: пацієнту пощастило залишитися живим

В селі Болградського району виявлено випадок захворюваності на ботулізм. Постраждалим виявися 76-річний мешканець села Кубей, який звернувся за медичною допомогою більш ніж через тиждень.

Про це повідомляє «Кут огляду» з посиланням на Бессарабія INFORM.

«Як ми з’ясували, все трапилося ще ввечері 17 лютого, коли чоловік вирішив поїсти консервацію домашнього виготовлення. Вже потім чоловік згадав, що кришка на цій консервації здулася. Але його цей факт не зупинив», – розповів керівник Болградської ЦРЛ Віктор Дішлі.

Перші симптоми ботулізму з’явилися у літнього чоловіка вже вночі у вигляді появи блювоти. На ранок стали виявлятися інші класичні для цього захворювання ознаки – діарея, труднощі під час ковтання, а також двоїння в очах, затуманений зір.

За словами лікаря, саме після таких симптомів без медичної допомоги наступає смерть.

«Саме проблеми з зором змусили чоловіка звернутися до офтальмолога Болградської районної лікарні минулої п’ятниці, тобто майже через тиждень. Але щоб виключити наявність пухлини у головному мозку, а також його можливе органічне ураження, офтальмолог направив пацієнта на МРТ (магнітно-резонансна томографія – авт.). А коли за результатами дослідження все це було виключено, чоловіка госпіталізували в інфекційне відділення лікарні, де було зібрано весь анамнез і поставлено остаточний діагноз – ботулізм”, – розповів керівник лікарні.

Ввечері того ж дня пацієнта було транспортовано до інфекційного відділення лікарні міста Одеси для того, щоб ввести йому необхідну у такому випадку протиботулінічну сироватку.

Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram