Сергій Парпуланський звітував про роботу Арцизької міської ради за 2023 рік

Сергій Парпуланський звітував про роботу Арцизької міської ради за 2023 рік

 

На минулому тижні відбулася 57-ма сесія Арцизької міської ради. На сесії присутні депутати та представники ЗМІ заслухали  звіт  міського голови Сергія Парпуланського про роботу виконавчого комітету та діяльність виконавчих органів Арцизької міської ради у 2023 році про затвердження плану роботи Арцизької міської ради на 2024 рік.

Свій виступ голова почав зі слів:

-2023 рік – це був рік оборони, стійкості та турботи. Тому ми визначили для себе головні пріоритети:

1. Збалансоване формування бюджету громади та його наповнення.

2. Підтримка ЗСУ та допомога сім’ям військовослужбовців.

3. Питання безпеки громадян та надання соціальної підтримки мешканцям громади, ВПО.

4. Підтримка критичної інфраструктури в належному стані та енергонезалежність.

     Ми плідно працювали разом із депутатським корпусом та виконавчим комітетом. Упродовж року було проведено 19 сесій, на яких прийнято 576 рішень та 23 засідання виконавчого комітету, на яких ухвалено 271 рішення. Хочу подякувати депутатам і членам виконавчого комітету за старанну та конструктивну роботу. Без вашої участі ми б не змогли досягти певних результатів. З першого дня війни і до сьогодні ми допомагаємо ЗСУ і міцно тримаємо тил, тримаємо кожен свій фронт з кожним днем наближаючи перемогу. 2023 рік був важливим та водночас важким. Важким, тому що війна не скінчилась, наші хлопці роблять усе можливе, щоб наблизити нас до перемоги, за що їм низький уклін, а важливим, тому що економічна ситуація, що склалася в країні, кинула нам справжній виклик, аби ми втримали як соціальну сферу, так і критично-важливу інфраструктуру, - розпочав голова.

Далі у своєму виступі Сергій Парпуланський детальніше розповів про роботу кожного відділу міської ради, комунальних підприємств тощо.

БЮДЖЕТ ГРОМАДИ  

    Введення воєнного стану в Україні з 24 лютого 2022 року, прийняття постанови Кабінету міністрів від 11.03.2022 р. № 252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану» зі змінами і доповненнями, змінили  традиційні форми та підходи до процесу аналізу та прогнозування надходжень до бюджету громади, фактично унеможливлюючи цей процес у традиційній до війни формі.

Планування дохідної частини бюджету Первісний розпис дохідної частини зведеного бюджету громади на 2023 рік складав 199825,9 тис. грн., в тому числі загальний фонд бюджету 195945,0 тис. грн., в тому числі податки і збори – 145300,0 тис. грн. ; спеціальний фонд бюджету 3880,9 тис. грн.     

 

Одним з пріоритетних напрямків роботи на 2023 рік було визначено: забезпечення населення якісною питною водою. Відповідно до програми «Забезпечення діяльності водопровідно-каналізаційного господарства на території Арцизької міської територіальної громади» на 2023-2025 роки в селах Холмське, Задунаївка, Нова Іванівка, Главані та Делень облаштовані станції локальної очистки води (бювети) загальною вартістю 1 811 тис. грн.

З метою запобігання погіршення ситуації з безпритульними тваринами у місті, зумовленої стрімким зростанням їх кількості з початку дії воєнного стану, забезпечення захисту життя та здоров’я людей від ризиків, пов’язаних з хворобами, які переносяться тваринами були проведені роботи з тимчасової їх ізоляції. На виконання Програми «Благоустрій територій населених пунктів Арцизької міської територіальної громади на 2022-2025 роки» було укладено договір з ГО «ЗООКОНТРОЛЬ», за період роботи якої було стерилізовано, вакциновано та ідентифіковано 95 голів собак.

Підприємством протягом 2023 року в селах громади встановлено 16 лав, у с. Плоцьк обладнаний дитячий ігровий комплекс, в с. Делень встановлений пам’ятник спортсменам загальною вартістю 73 тис. грн.

В межах виконання заходів міської програми цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки Арцизької міської територіальної громади Одеської області на 2021-2024 роки у 2023 році в складі підприємства створено ще 2 пожежні ДЕПО в с. Кам’янське та с. Главані. Всього, станом на 01.01.2024, в сільських населених пунктах функціонують 5 пожежних команд. Протягом 2023 року ці пожежні команди здійснили 23 виїзди на виклики.

 ОСВІТА

На території Арцизької громади функціонують Інклюзивно-ресурсний центр, Центр професійного розвитку педагогічних працівників; 25 закладів освіти, з них: 11 ЗДО, 4 дошкільних підрозділи у складі ЗЗСО, охоплено навчанням 675 дітей (від 3 до 5 років - 99,3%, п’ятирічного віку - 100% ), у 7 закладах - 7 інклюзивних груп (11 дітей з особливими потребами); 12 закладів загальної середньої освіти та 2 філії, 188 класів, 3171 учень, з них дистанційно 98 учнів філій та 189 учнів, що перебувають за кордоном, 40 інклюзивних класів (48 дітей з особливими потребами); 11 дітей - індивідуальне навчання, 2 заклади позашкільної освіти - ЦДЮТ (16 гуртків, 225 вихованців); ДЮСШ (32 групи, 502 вихованці).

З метою створення безпечних умов у ЗО громади протягом 2023 року: облаштовано та функціонує 27 найпростіших укриттів: 14 - при ЗЗСО; 13 –при ЗДО.

ПУНКТИ НЕЗЛАМНОСТІ (ПУНКТИ ОБІГРІВУ)

На базі 12 закладів світи створені та функціонують 12 пунктів незламності: - 10 - в ЗЗСО, - 2 - в ЗДО.

ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНОК

При 12 ЗЗСО Арцизької міської ради працювали 12 таборів відпочинку з денним перебуванням, 6 мовних таборів 1 спортивний табір. Відпочинком охоплено — 365 дітей пільгового контингенту ЗЗСО, витрачено з місцевого бюджету - 269, 8 тис. грн. На оздоровлення дітей ЗДО з місцевого бюджету витрачено –34, 582 тис. грн.

НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

Велика увага приділяється організації гри «Сокіл» («Джура»). На І етап Гривитрачено 10, 166 тис. грн. У фіналі ІІ обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») від Арцизької громади брали участь 2 рої: «Незламні» Надеждівського ліцею та «Соколи» Арцизького ліцею №5. На ІІ етап Гри витрачено 7, 909 тис. грн.

Обидва рої в своїй віковій категорії стали переможцями і представляли Одеську область на Всеукраїнських рівнях.

Старша вікова група - Рій «Соколи» Арцизького ліцею №5 - на ІІІ (Всеукраїнському) етапі Гри посів І місце у конкурсному змаганні «Таборування». Витрачено на ІІІ етап: 83, 035 тис. грн. 

Середня вікова група - рій «Незламні» Надеждівського ліцею - на ІІІ (Всеукраїнському) етапі Гри отримали грамоти з відзнаками у вишколі «Впоряд» та вишколі «Таборування». Витрачено на ІІІ етап: 183, 016 тис. грн.

ПОЗАШКІЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Позашкільну освіту в громаді здійснюють 2 ЗПО: ЦДЮТ (6 педагогів; 15 гуртків за напрямами: науково-технічний (1), еколого-натуралістичний (4), художньо-естетичний (10); ДЮСШ (15 тренерів; 32 групи за 10 спортивними напрямами: вільна боротьба, волейбол, бокс, баскетбол, спортивна акробатика, футбол, футзал, настільний теніс, дзюдо та самбо).

Також у ЗЗСО працює 64 гуртки, якими охоплено 1271 гуртківців. 

МОЛОДІЖНА РАДА працює з 2021 року. До її складу увійшли представники учнівської молоді Арцизької громади у кількості 28 осіб. При МР створено 4 комітети: - зі співпраці з міжнародними організаціями, - з духовного, морального і фізичного здоров’я, - з розвитку культури та мистецтва, освіти та патріотизму, - зі співпраці з молоддю громади.

АРЦИЗЬКА ШКОЛА МИСТЕЦТВ КЗ «Арцизька школа мистецтв» надає мистецько-освітні послуги початкового рівня за напрямками: музичне, хореографічне, театральне мистецтво для дітей і дорослих. Було відкрито 3 нових класи: сучасної хореографії, театру, бандури. На сьогодні в школі працюють 18 викладачів за фахом: фортепіано, скрипка, баян /акордеон, гітара, бандура, духові інструменту (с. Виноградівка), сольний спів (академічний, естрадний), хореографія (народно – сценічна та сучасна), театральне мистецтво. 

КЛУБНІ ЗАХОДИ

У Арцизькій громаді діє базова мережа клубних закладів культури, 1 КЗ «Арцизький Будинок культури» (базовий) та 10 сільських клубних закладів. Роботу галузі культури забезпечують 56 працівників, з них здійснюють культурно-освітню діяльність - 45.

 АРЦИЗЬКА ХУДОЖНЯ ШКОЛА

КЗ «Арцизька художня школа» надає початкову мистецьку освіту. Учасники освітнього процесу: 117 учнів та 6 викладачів, які мають спеціалізовану освіту, двоє є членами Національної спілки художників України. 15 учнів користуються пільгами при навчанні. За результатами 2022-2023 навчального року 8 випускників отримали свідоцтва «Про позашкільну освіту» та Похвальні листи «За високі досягнення в навчанні».

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

Відділ соціального захисту населення Арцизької міської ради

Одним із головних пріоритетів розвитку Арцизької громади є підвищення рівня соціальної захищеності різних груп населення Арцизької міської територіальної громади. На його виконання упродовж 2023 року Відділ соціального захисту населення забезпечував реалізацію 3-х  Програм:

1)Програма про надання матеріально-грошової допомоги мешканцям Арцизької міської територіальної громади на 2022-2025 роки, за якою прийнято та опрацьовано 1370 заяв на суму 7 740 542 грн., у тому числі:

допомога на лікування - 706 заяв - виплачено 2 141 542 грн.

допомога особам, які опинилися у складних життєвих обставинах - 493 заяви – виплачено 1 326 500 грн.

допомогамобілізованим під час дії воєнного стану - 58 заяв - виплачено 1 160 000 грн.

допомога на поховання осіб, що належать до деяких категорій, визначених чинним законодавством, - 38 заяв – виплачено 148 542 грн.

допомога сім’ям військовослужбовців, які загинули (померли), зникли безвісти або потрапили у полон при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України - 28 заяв – виплачено 967 500 грн.

допомога на поховання сім’ям загиблих військовослужбовців, внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією рф - 16 заяв - виплачено 320 000 грн.

допомога дітям Арцизької громади, які внаслідок збройної агресії рф втратили одного чи обох батьків - 18 заяв - виплачено 180 000 грн.

 допомога мешканцям , будівліі споруди яких пошкоджено внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій та терористичних актів на території Арцизької громади - 13 заяв – виплачено 1 645 000 грн.

- Програма «Фінансування витрат за надані пільги на послуги зв’язку окремим категоріям громадян на 2023–2025 роки», затверджена рішенням Арцизької міської ради від 20 грудня 2022 року № 1479-VIII. Відшкодовано витрати за телекомунікаційні послуги 82 особам (учасники бойових дій, члени сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни - УБД, ветерани органів МВС, вдова/вдівець ветерана ВС) у сумі 6 371,73 грн.

- Програма «Компенсація пільгового проїзду окремих категорій громадян у залізничному транспорті на 2023–2025 роки», затверджена рішенням Арцизької міської ради від 20 грудня 2022 року № 1480-VIII. відшкодовано витрати 220 особам (інваліди війни ВВ 1-2 групи, учасники бойових дій, інваліди 1 групи та особи, які їх супроводжують, батьки військовослужбовців, які загинули або зникли безвісти) на загальну суму 46 220,17 грн.

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ

На первинному обліку Служби у справах дітей Арцизької міської ради перебуває 56 дітей. З них :

- 29 дітей сиріт,

- 25 позбавлених батьківського піклування ,

- 2 дитини, залишені без батьківського піклування.

З 54 статусних дітей (2 без статуса) - 37 дітей виховуються під опікою/піклуванням;

- 6 дітей -в 4 ПС; - 3 дитини - в 1 ДБСТ (с. Задунаївка); - 8 дітей - в дитячих державних закладах; - 1 дитина тимчасово влаштована до ЦСПР.

Крім того, на обліку перебувають 3 родини ДБСТ із числа ВПО, де виховуються 30 дітей. Таким чином, 46 дітей (85 %) виховуються в сімейних формах виховання і 8 дітей (15 %) в державних закладах та потребують влаштування в сімейні форми виховання. Протягом 2023 року 3 дитини з державних закладів влаштовано в сімейні форми виховання - це 11 %. На обліку ССД перебувають 62 дитини (в 19 родинах), які опинилися в складних життєвих обставинах.

Надано 11 статусів дитини, яка постраждала від збройних конфліктів. Оформлено 7 опік над 11 дітьми. Підготовлено та направлено 3 анкети дітей, які підлягають усиновленню (процес усиновлення розпочато).

«ЦЕНТР НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ»

Відділом «Центр надання адміністративних послуг» за 2023 рік було прийнято 16 564 суб’єктів звернення.

Протягом 2023 року до відділу житлово-комунального господарства, благоустрою та транспорту надійшло понад 107 звернень громадян з наступних питань: видалення аварійно небезпечних або сухих дерев, отримання дозволу на виносну (виїзну) торгівлю, ремонт водопровідно-каналізаційної мережі, скарги щодо порушення принципів добросусідства та інші звернення з різноманітних питань.

Здійснено 1620 звернень на «гарячу лінію» Арцизької міської ради переважно з питань благоустрою, вуличного освітлення тощо. 

В рамках Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» протягом 2023 року було висаджено понад 1250 дерев та 800 кущів, розбито близько 200 м2 квітників, ліквідовано 9 стихійних сміттєзвалищ з яких вивезено понад 62 м3 відходів, очищено 2,3 га берегів водойм від побутового сміття.

Водопостачання та водовідведення в Арцизькій територіальній громаді забезпечують комунальні підприємства «Водоканал» та «Комфорт-16». Протягом 2023 року підприємствами усунуто 127 поривів мереж водопостачання у м. Арциз та селах громади. Проводиться інтенсивна робота з населенням щодо встановлення приладів комерційного обліку спожитої води. Станом на кінець 2023 року в м. Арциз 6312 абонентів використовують лічильники холодної води, це 87,7 % від загальної кількості абонентів у місті. В порівнянні з 2022 роком показник збільшився на 5,5 %.

На завершення голова громади поділився планами на 2024 рік.

ПРІОРИТЕТИ НА 2024 РІК 

-Підтримка збройних сил України

- Соціальна підтримка сімей військових, ВПО, мешканців громади

- Робота з наповнення бюджету громади

- Відкриття реабілітаційного віділення в Арцизькій лікарні

-Реконструкція будівлі Арцизького ліцею №5

- Забезпечення всіх населених пунктів громади станціями локальної очистки води

- Будівництво смиттєпереробного заводу.

До речі, Сергій Афанасійович на сессії оголосив, що буде розглядатися інша земельна ділянка під будівництво заводу. Адже всі пам'ятають яку хвилю обурення викликав вибір депутатами ділянки у мікрорайоні міста.

Більш детально звіт голови можна прочитати ТУТ

 

Вікторія ЛісецькаЗалишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅ в Instagram