Отець Геннадій презентує макет унікальної базиліки: три дні, щоб побачити майбутнє серце Арциза

Отець Геннадій презентує макет унікальної базиліки: три дні, щоб побачити майбутнє серце Арциза

Арциз знову стає місцем важливої духовної події.

Уже завтра, 27 квітня, з 12:00 у храмі Всіх Скорботних Радість усі охочі зможуть особисто побачити унікальний макет базиліки — великого проєкту отця Геннадія, який вражає масштабом і глибиною задуму. Впродовж трьох днів – з 27, починаючи з 12 до 18:00 кожен може прийти до храму та власні очі подивитися, наскільки масштабний та унікальний комплекс будується в нашому місті.
Це — єдина можливість ознайомитися з моделлю в Арцизі, адже вже після презентації макет вирушить до Болгарії, де його представлять місцевим духовним лідерам та громаді, а також будуть шукати можливості продовжити будівництво.

Важливо зазначити, що разом із макетом базиліки до Болгарії вирушить ще одна святиня — точна копія ікони "Панагія Геронтісса" (один в один за розмірами та фарбами), подарована благодійниками.
Ця копія була виготовлена на Святій Горі Афон і вже понад 10 років зберігається в Арцизі, ставши справжнім духовним символом для релігійної громади. Її присутність поруч із макетом додасть особливого сенсу цій поїздці.
(дочитай статтю та подивись на фото проєкту)

Запрошуються всі мешканці Арцизької громади та гості  міста стати свідками цього надзвичайного моменту.

Коли говориш про отця Геннадія, неможливо не згадати всі ті зміни, які він ініціював у нашому місті.
Соборна площа, Б’Клуб, Дитячий музичний театр — це лише кілька проєктів «Затишної провінції», які з'явилися завдяки ідеям отця Геннадія,його  натхненню та величезній вірі в місто і людей.
Отець Геннадій — людина, яка не просто служить у храмі. Він — творець, натхненник, візіонер, який своїм прикладом доводить: навіть у найскладніші часи можна будувати, створювати і мріяти.

Базиліка: мрія, що стає реальністю

Проєкт базиліки розпочався ще у 2011 році. Це копія давньої болгарської базиліки часів раннього християнства.
Хід будівництва триває непросто. Але навіть сьогодні, попри складні обставини, тут, у маленькому Арцизі, зберігається велика віра у мрію.

Я вже багато разів бувала на території базиліки і писала про цей унікальний проєкт. Але з кожним разом розуміння масштабності цієї праці лише поглиблюється. Тільки увійшовши сюди, відчуваєш — це не просто будівельний об’єкт, це простір, який змінює тебе.

Отець Геннадій в одному з наших інтерв’ю дуже точно описав суть цього місця:

«Людина заходить напруженою — з тривогами буденного життя. А виходить іншою: спокійнішою, натхненною, з вірою у свої мрії і сили. Ми тут не змушуємо когось стати релігійним — ми допомагаємо людям згадати, що вони здатні відчувати, мріяти, жити серцем».

Частина проєкту вже сьогодні має чіткий архітектурний образ. Хоч попереду дуже багато роботи, та форми працюють: створюють відчуття давнини, затишку, єднання. Заходиш — і одразу розумієш, куди ти прийшов. І навіть недобудовані стіни вже заряджають людину тишею, світлом, радістю.
Поруч формується площа, яка відтворюватиме фундамент давньої базиліки ІХ століття.

Мрія, яка перемагає обставини

Будувати такий масштабний архітектурний комплекс у маленькому місті під час війни — здається неймовірним. Без системи, без гарантій фінансування, лише завдяки вірі, мрії й людській підтримці.

І саме завдяки таким людям, як отець Геннадій, Арциз сьогодні має можливість стати на мапі України місцем духовної сили, культурної пам'яті й живої віри в краще майбутнє.

Не пропустіть можливість побачити цей унікальний макет особисто!
І ще раз переконатися: навіть у найтемніші часи світло перемагає.
Бо справжнє диво творять ті, хто вірить і діє.
Пишаємося своїми людьми. Пишаємося Арцизом!

Мазур Наталя

✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

 «Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підпишись на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram