«Чотири лапи International» в Арцизі: про підсумки, враження та настанови місцевій владі

«Чотири лапи International» в Арцизі: про підсумки, враження та настанови місцевій владі

Мазур Наталя

Як відомо, м. Арциз Одеської області  відвідала команда Міжнародного благодійного фонду допомоги безпритульним тваринам «Чотири лапи International», яка протягом двох тижнів допомагала комунальному підприємству «Благоустрій» стерилізувати і прищеплювати безпритульних тварин:

«Чотири лапи» допомагає Арцизу стерилізувати безпритульних тварин.

Спочатку був підписаний Меморандум з  міськрадою та фондом, потім -  виділені кошти, як було далі – читайте у викладеному матеріалі.

Сьогодні волонтери провели останні маніпуляції та покинули наше місто. Звичайно, «Кут огляду» поспілкувався з адміністратором команди Оленою Сушко, аби дізнатись  про перебування представників фонду в Арцизі, їхні враження, підсумки проєкту. Також волонтерами були озвучені дуже важливі настанови місцевій владі щодо наступних кроків у вирішенні такого гострого питання, як безпритульні тварини у місті. 

До речі, хочу додати, що представники фонду працювали з понеділка по п’ятницю включно. Впродовж першого тижня маніпуляції робили два ветеринари, наступного тижня – один. Щоп’ятниці стерилізували кішок, з понеділка по четвер – собак. За цей період команда «Чотири лапи International» встигла побувати у всіх куточках міста. Звичайно, завдяки небайдужим містянам, зоозахисникам, преставникам фонду вдалося стерилізувати більше тварин. Чому – читайте далі.

 

- Олено, скажіть, будь ласка, скільки безпритульних тварин вам вдалося простерилізувати та вакцинувати від сказу  впродовж цих двох тижнів?

 - Під час реалізації проєкту нам вдалося обробити майже 130 тварин, 28 з яких – кішки,102 – собаки.

 - Чи готовий був Арциз до вашого приїзду? Чи добре організували простір для реалізації проєкту?

 - Так, всі умови, які були нам необхідні для проведення проєкту, були підготовлені вчасно. В принципі, все було добре.

 - Чи відвідуєте ви міста щорічно? Що треба зробити, аби фонд  «Чотири лапи International» приїжджав в Арциз на постійній основі?

- Все залежить від міста: чи будуть вони нас запрошувати, чи будуть вони працювати в даному напрямку після нашого від’їзду. Декілька факторів впливає на це все. І наша завантаженість також важлива. Тому що може бути й так, що на наступний рік всі плани вже розписані директором. Ми рекомендуємо, якщо місто хоче ще раз нас побачити, вже після нашого від’їзду не втрачати час та подавати заяву.

- Хтось допомагав з місцевих? Чи ви працювали самостійно?

-  Запрошення нам надіслане від міської ради, ми знаємо,що ініціаторами реалізації проєкту в Арцизі дійсно були волонтери. І під час відлову тварин волонтери допомагали нам, показували місця найбільшого скупчення безпритульних тварин. Взагалі, завжди були поруч.  

- Ви побували в багатьох містах України, у великих й маленьких населених пунктах. Що можете сказати про ситуацію з безпритульними тваринами в Арцизі?

- Чесно кажучи, бувало й більше. В принципі, ситуація не критична. Ваша єдина проблема (яка стоїть  гостро)  полягає в тому, що в Арцизі відсутні професійні кадри, які можуть далі продовжити працювати з проблемою безпритульних тварин. Тобто, я маю на увазі ветеринара, який або не кваліфікований, або не хоче займатися благодійною діяльністю. Ми не можемо це зрозуміти, тому закликаємо місцеву владу якось спонукати хоча би приватних ветеринарів продовжити нашу роботу в місті.

На всіх стерилізованих тварин працівники «4 лапи Україна» надягають блакитні бірки на праві вушка, щоб легко цих тварин розпізнавати потім. Якщо ви побачите такого собаку в місті – знайте, тварина стерилізована та про вакцинована від сказу. У кожної тваринки – номер, а для міста волонтери розробили базу даних, яка містить інформацію про тваринку з біркою: коли й ким стерилізована, щеплена, у якому районі тварина була виловлена тощо.

 Завдяки проєкту Міжнародного фонду в Арцизі простерилізовано понад 100 тварин! Такий показник, враховуючи попередній гіркий досвід, для нашого міста – просто космічний! Звичайно, стерилізація не зменшить кількість тварин на вулицях, але стовідстоково не дозволить, щоб ця кількість збільшилася в рази.   І надалі, хочу акцентувати увагу місцевої влади, дуже важливо бути активними, продовжити справу «Чотири лапи International», співпрацювати з місцевими зоозахисниками, радитись, як вирішити питання  регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами та робити кроки назустріч цивілізованому світу й законодавству України…

 

 

✅ Стань частью сообщества "Угол Обзора" в facebook и пригласи друзей!

✅ Кратко и по сути. Подписывайтесь на наш Telegram-канал

✅ Поддержи нас в Instagram