Борги чи бюрократія? Арцизька «швидка» працює 2 тижні без світла

Борги чи бюрократія? Арцизька «швидка» працює 2 тижні без світла

Під час апаратної наради в Арцизькій міській раді голова громади Сергій Парпуланський повідомив, що у приміщенні, де базується Арцизька станція екстреної медичної допомоги, відсутнє електропостачання.  

Редакції «Кут огляду» вдалося з’ясувати, що «відрізали світло» на станції ще 14 березня через складнощі з оплатою – оператор системи розподілу кошти за надану послугу не отримав.

Варто наголосити, що така ситуація з оплатою склалася не лише в Арцизі, а у всій області, бо має прямі договірні стосунки та оплачує споживання електроенергії обласне керівництво «екстренки» -  Одеський обласний Центр медичної допомоги та медицини катастроф. 

Але після попередження відключили  саме відокремлений підрозділ «АРЦИЗЬКА СТАНЦІЯ ЕКСТРЕНОЇ (ШВИДКОЇ) МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ» та, як розказав наш співрозмовник, ще дві підстанції, які територіально розташовані на території Болградського району, а підпорядковуються Ізмаїльській станції – ППБ Кубей та Нові  Трояни.

Ми поспілкувалися з Дмитром Івановичем Сухиною, директором Арцизької станції, аби дізнатися, як працюють медики в умовах блекауту.

Наразі медики та загалом колектив «швидкої»  в Арцизі працює в  холоді, без опалення, температур в приміщеннях - до десяти тепла, генератор вмикають всього на три години,  тільки для живлення комп’ютерів. Нам стало відомо, що  через низькі температури в приміщеннях  медики почали хворіти.

Звісно, ми пам’ятаємо, що скасування мораторію на припинення надання житлово-комунальних послуг стосується всіх, але чи правильним і доцільним є те, що відключають такі важливі об’єкти, як «швидка» в той час, коли ворог нещадно гатить по Одещині?  І чому цьому питанню так мало уваги приділено? Як результат: на півдні Одещини одна з найбільших (друга після Ізмаїльської) станцій екстреної допомоги вже майже два тижні працює без світла.

У той час, коли в країні війна,  критичну інфраструктуру, заклади охорони здоров’я заживлюють першочергово в разі обстрілів, адже допомога бригад «швидкої» може бути необхідною щомиті. Тому робота екстрених служб має бути в пріоритеті.  Але  не в нашому випадку, судячи з усього…

Наразі нам відомо, що електропостачання обіцяють поновити, як тільки питання щодо оплати будуть вирішені.

 

Слідуйте за нами:         

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram