«Батьківщина» проти переходу з солідарної до накопичувальної пенсійної системи: це грабунок літніх людей

«Батьківщина» проти переходу з солідарної до накопичувальної пенсійної системи: це грабунок літніх людей

Фракція «Батьківщина» проти впровадження в Україні накопичувальної пенсійної системи на базі приватних пенсійних фондів та голосувала проти відповідного законопроєкту №9212, який розглядався в сесійній залі й на ухвалення якого в першому читанні не вистачило голосів.

Лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко вважає, що перехід до накопичувальної пенсійної системи на базі приватних пенсійних фондів не розв’яже питання подолання дефіциту Пенсійного фонду, а просто пограбує літніх людей. До того ж досвід деяких європейських країн підтвердив, що солідарна пенсійна система є оптимальною.

«Я особисто двічі спілкувалася з керівництвом Міжнародної  організації праці, вони сказали, що навіть ті країни, які експериментально такі примусові накопичення ввели, відмовилися. Які це країни – Чехія, Польща, Литва, Латвія, Естонія, відмовились, коли спробували», – розповіла Юлія Тимошенко депутатам.

Вона нагадала, що навіть в тих країнах, де є багаторівнева пенсійна система, накопичувальні внески в приватні фонди є добровільними.

Юлія Тимошенко упевнена, що законопроєктом пропонується створити «нову годівничку» для корупціонерів, адже приватні пенсійні фонди формуватимуться шляхом обов’язкових внесків як роботодавців, так і працюючих людей.

«Це буде означати, що дефіцит Пенсійного фонду, який сьогодні мегадефіцитний, буде ще багаторазово поглиблений. В цьому законі немає жодної гарантії збереження грошей людей, які в приватні пенсійні фонди загатять державні кошти, немає ні індексацій, нічого подібного», – наголосила Голова фракції «Батьківщина».

Вона нагадала про експеримент в Нацбанку з приватним пенсійним фондом, який відбувся кілька років тому, коли 60 тисяч людей після зміни Голови НБУ втратили свої пенсійні внески.

«Цей закон – це  нова нажива уже на пенсійних внесках людей. Це не просто пограбунок, це цинічний пограбунок літніх людей. Тому голосуємо червоними кнопками проти!» – закликала колег Юлія Тимошенко.

 

Слідуйте за нами:         

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram