2 лютого. День пам'яті святих мучеників Інни, Пінни та Римми

Ці святі були рідними братами, прославлені в лику мучеників. Відповідно до житія святі Римма, Інна та Пінна були учнями апостола Андрія Первозванного. Жили в Скіфії (Північне Причорномор'я) — країні, яка мала величезні матеріальні багатства, але звичаї мали настільки дикі, що їм лякався весь язичницький світ.
Стародавні автори пишуть, що на півдні Кримського півострова, біля мису Фіолент, у давнину часто розбивалися грецькі та фінікійські судна. Деякі моряки-торговці таки рятувалися від штормів і допливали до берега. Але як тільки вони добиралися до суші, їх одразу хапали язичницькі жерці і приносили в жертву ідолу. Крім того, відомі криваві бенкети тавроскіфів, у яких чашами служили черепи, наповнені кров'ю переможених, оскільки вважалося, що така кров надає сили для нових перемог.
Святі Римма, Інна та Пінна за походженням були або саме тавроскіфами, або готами, що жили між Алуштою та Балаклавою. Почувши від апостола Андрія Первозванного слово Христове, вони не тільки повірили, але, прийнявши Святе Хрещення, понесли світло віри та євангельської проповіді у морок язичницької Скіфії. Так вони дійшли Дунаю, де були схоплені місцевим князем.
Князь наважився спочатку звабити їх різними спокусами та обіцянками. Однак, усупереч усім витонченим хитрощам, вони не схилилися на запропоновані їм почесті, і за свою твердість віри в Христа спочатку були без пощади биті.
Тоді стояла жорстока зима, річки скріплені були морозом так, що льодом ходили не тільки люди, а й коні, і візки. І ось князь наказує поставити в кригу великі колоди, як цілі дерева, і прив'язати до них святих. Коли вода схвилювалась і лід почав поступово множитися, так що через деякий час дійшов до шиї святих, вони, змучені страшним холодом, віддали Господеві блаженні свої душі.
У стародавньому слов'янському місяцеслові розповідається, що знайшлися християни, які поховали тіла святих Римми, Інни та Пінни. Єпископ Гедца трохи пізніше «витягнув їх із могили і, взявши на плечі свої, поклав у своїй церкві».
Через сім років після смерті святі мученики явилися тому ж єпископу та повеліли йому перенести мощі їхні до містечка, що називається Алікс, у сухе пристановище (Алікс є нинішня Алушта, що розташована на березі Чорного моря, на північний схід від Ялти. «Сухе» означає морську пристань).
Святим мученикам Пінні Інні та Риммі моляться про заступництво. Просять захисту. Молитви до цих святих є особливо дієвими для порятунку від морозних, голодних зим. Полегшують страждання під час обмороження.
✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!
«Кут огляду» ближче до читача!
✅ Коротко і по суті. Підпишись на наш Telegram-канал
✅ Підтримай нас в Instagram