Як підгодóвувати птахів, щоб не нашкодити їм?  

Як підгодóвувати птахів, щоб не нашкодити їм?   

 

За матеріалами Національного заповіднику Хортиця

Коли годувати?

Не такий страшний холод, як голод. У зимовий період птахів необхідно підгодовувати тільки при виконанні однієї з умов:

 

  • наявність сніжного покриву: під масивним шаром снігу птахам складніше знайти їжу;
  • утворення криги на поверхні землі і на гілках дерев (ожеледь): при такій погоді роздобути харчування птахам практично неможливо;
  • сильні морози (-10 °С і нижче): в такі періоди кормова база скорочується, а організм птахів вимагає більше харчування, щоб пережити холод

 

Якщо жодна з вищеперелічених умов не виконується, то годувати птахів не потрібно. Адже таким чином ви привчаєте їх до пошуку їжі ближче до людей, а не в природних місцях. 

 

Чим годувати?

Ніколи не годуйте птахів хлібом, пшоном, смаженим насінням, солоними та копченими продуктами! Ці продукти дуже шкідливі для птахів, і можуть привести їх до смерті!

Продуктів, які добре підходять для підгодовування птахів, досить багато. Серед них - пшенична та кукурудзяна крупа, несмажене та несолоне насіння соняшника, просо, пшениця, перловка, квасоля, сочевиця, вівсянка, льон, горох. Чимало птахів прилетять поласувати несолоним салом, яке можна як розмістити в годівниці (порізаним на кубики), так і закріпити шматочками на гілках дерев. Великим птахам припаде до душі також порізаний кубиками гарбуз, морква, якісний корм для собак. Такі продукти можна розміщувати і без годівниць, на відкритих просторах, наприклад, на великих пеньках або в проталинах під деревами.

 

Як годувати?

Розмістити годівницю можна як у себе у дворі або на балконі, так і в дикій природі - у лісі, на відкритому просторі, загалом, скрізь, де можуть бути птиці. Деяких птахів - граків, ворон, сойок, галок, фазанів, можна годувати і без спеціальних годівниць, насипавши корм на відкритих ділянках землі, на пеньках, штучних спорудах (бетонних блоках, електричних шафах і т.д.), попередньо переконавшись, що корм не занесе опадами і він не примерзне до поверхні.

✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

«Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підписуйтесь на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram

✅ Стань частью сообщества "Угол Обзора" в facebook и пригласи друзей!