В Україні вперше провели спліт-трансплантацію: органи 15-річного хлопчика врятували життя п’ятьох людей

В Україні вперше провели спліт-трансплантацію: органи 15-річного хлопчика врятували життя п’ятьох людей

В Україні вперше здійснили спліт-трансплантацію, під час якої її розділили на дві частини та пересадили малюку й дорослому.

Спільно лікарям вдалося врятувати п’ять життів, троє з яких — діти. Донором втретє в історії України стала дитина, повідомляє Перше медичне об'єднання Львова.

Батьки 15-річного хлопчика, який помер через ушкодження мозку, ухвалили дуже складне рішення.

Зокрема, він подарував шанс на життя Луці із Житомирщини. Йому лише 1,3 рочки. У малюка біліарна атрезія. Печінка поступово відмовляє. Без операції у дитини лишалося хіба кілька місяців. Лука отримав меншу долю печінки. Більшу хірурги пересадили 20-річному чоловіку з Винників.

Серцеотримав 11-річний Владик із Тернопільщини. Діагноз — дилятаційна кардіоміопатія — йому встановили в шість місяців. Недугу спровокувало важке запалення легень. Серце хлопчика могло зупинитися будь-якої миті: воно було втричі збільшене та заледве поміщалося в грудній клітці.

Запрацювали нові нирки і у 12-річного Гени з Харкова та 18-річного Івана з Черкащини. Тепер вони нарешті можуть забути про апарат гемодіалізу та жити повноцінним життям.

Минув рівно тиждень після трансплантацій. Нині усі пацієнти почувають себе добре.

 Унікальні для України втручання виконали спеціалісти Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.Шалімова у нашому Першому медоб’єднанні Львова.

Дякуємо, що дочитали нашу статтю до кінця!

Залишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram