Лікарі врятували життя дворічному хлопчику, якому через рідкісне онкозахворювання видалили сечовий міхур

Лікарі врятували життя дворічному хлопчику, якому через рідкісне онкозахворювання видалили сечовий міхур

Лікарі провели складну операцію дворічному Матвію, якому через рідкісне онкозахворювання видалили сечовий міхур. Тепер, після довгої боротьби, дитина здорова! Про це із посиланням на МОЗ повідомляє «Кут Огляду».

Матвій – з Івано-Франківська, йому два роки. Більш ніж половину з них малюк боровся з раком сечового міхура, який трапляється лише у 1,4 % випадків дитячої онкології.

Понад рік тому у хлопчика в малому тазу виявили злоякісну пухлину м’яких тканин. Минулої зими онкохірурги й урологи Лікарні Святого Миколая Першого Медоб’єднання Львова разом із колегами з Івано-Франківська видалили у хлопчика десятисантиметрову пухлину. Проте разом із нею мусили видалити й сечовий міхур, простату та частину прямої кишки. Операцію провели лапароскопічно – через три невеликі проколи. Для виведення сечі встановили малюкові уретрокутанеостому – штучний отвір на животі.

Після операції Матвій пройшов ще кілька курсів променевої та хімієтерапії. А коли хлопчик здолав рак, його лікарі вирішили поборотися і за якість його життя – видалити стому і допомогти ходити в туалет у природний спосіб.

Щоби втілити задум в реальність, потрібно було сформувати новий сечовий міхур і попри те, що це – дуже складна реконструктивна операція, яких в усьому світі проводять одиниці, хірургам вдалося! Сечовий міхур вони зробили з тканин товстого кишківника та вшили туди сечоводи. Тепер сеча відходить у новосформований резервуар з клапаном.

За словами Олександра Калінчука, завідувача відділення хірургії Дитячої Лікарні Святого Миколая, це технологічно дуже складні кількаетапні втручання. Перший етап – хірургічний – допоміг врятувати дитині життя, а другий має забезпечити контрольоване сечовипускання, а, отже, і нормальну якість життя.

Уже на четверту добу після успішної операції Матвій повернувся зі Львова додому – в Івано-Франківськ. Він добре почувається і після довгої боротьби – нарешті здоровий.

Дякуємо лікарям зі Львова та Івано-Франківська за їхні знання і майстерність, що врятували ще одне маленьке життя. А Матвію – бажаємо швидкого відновлення і радісного дитинства без хвороб.

 

✅  Стань частиною спільноти « Кут Огляду» в facebook та запроси друзів!

«Кут Огляду» ближче до читача!

Все новини Бесарабії та України тут і зараз:

✅  Коротко і по суті. Підпишіться на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в Instagram