Один донор – п’ять врятованих життів! Українські лікарі вперше пересадили легені, а ще - серце дитині!

Один донор – п’ять врятованих життів! Українські лікарі вперше  пересадили легені, а ще - серце дитині!

Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги  Львова - медичний заклад, в якому вперше в Україні зробили трансплантацію легенів, того ж дня зробили пересадку серця 13-річному хлопцю.

Детальніше - в матеріалі "Кут огляду".

Як поінформували на сторінці лікарні, за останню добу українська медицина зробила величезний крок впере. Вперше в нашій історії в Лікарні швидкої допомоги міста Львова пересадили ЛЕГЕНІ, а ще - серце дитині! 

Напередодні ввечері 54-річний чоловік помер від геморагічного інсульту. Його стан був несумісний з життям. Та попри трагедію, сім’я донора – дружина та двоє дітей дали згоду на забір органів.
Перші в Україні легені пересадили 56-річному львів’янину Віктору. Чоловік хворів на бульозну емфізему легеней більше 10 років, три з яких він практично не виходить з дому – кисневозалежний. Без пересадки – не прожив би й кількох місяців. Трансплантацію провези кардіохірурги Ігор Гуменний, Роман Домашич, торакальний хірург Юрій Король та анестезіолог Христина Орлинська з допомогою польських колег Пьотра Паска, Мачіей Урліка, Стасела Томаша та Анни Пюро, на рахунку яких - більше сотні пересадок легеней. Вони приїхали до України з міста Забже з Сілезького центру хвороб серця, де команда українських лікарів уже неодноразово проходила стажування.
Серце пересадили 13-річному юнаку Максиму з Волині, в якого в липні місяці раптово стався інсульт. Декілька тижнів в реанімації. Серце хлопця не справлялось, терміново потрібна була пересадка. Трансплантацію серця провела команда Бориса Тодурова з Інституту серця спільно з дитячим кардіохірургом  клінічної лікарні щвидкої медичної допомоги м. Львів Віталієм Петровим.
 
Трансплантацію печінки провези 37-річній львів’янці Марії, що мала цироз. Ця хвороба не піддається лікуванню й молодій жінці потрібна була пересадка. Тут на допомогу львів'янам прийшли колеги з київської лікарні "Феофанія" - Кирило Хижняк, Артем Зелінський, Дмитро Харков та головний лікар Ігор Семенів.
Нирки отримали 40-річний Юрій родом з Донеччини та 45-річний Віталій з Тернопільщини. Обидва хворіли на хронічний глоуронефрит та перебували на діалізі. Нирки пересадили медики  Центру трансплантології на чолі з Максимом Овечком.
 А ще – вилучено рогівку ока, яку планують трансплантувати уже зовсім скоро.
Щирі співчуття та вдячність родині донора, які зробили неймовірне – врятували п’ять людей!
Тож ми дякуємо ВСІМ медичним командам, що працювали на цей спільний результат і завдяки яким ці п’ять пересадок – відбулися.

✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

 «Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підпишись на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram