Стали відомі подробиці знищення ВДК "Цезар Куніков"

Стали відомі подробиці знищення ВДК "Цезар Куніков"

В середу, 14 лютого 2024 року, українські військові здійснили атаку на великий десантний корабель "Цезар Куніков". Зазначається, що вона тривала близько тридцяти хвилин.

Telegram-канал "Досье шпиона" оприлюднив деякі подробиці атаки у четвер, 15 лютого. Відзначаєтся, що напад було здійснено із застосуванням ударних надводних дронів MAGURA V5, розроблених в Україні, передає «Обозрєватель»

Судно приписане до військової частини №10790 в Севастополі та належить до 30-ї дивізії надводних кораблів чф російської федерації.

Зазначається, що близько 06:05 ранку до Севастополя надійшло повідомлення про те, що екіпаж корабля спостерігає наближення невідомого об'єкта. О 06:08 перший дрон уразив лівий борт. Загалом атака тривала близько 30 хвилин.

Всього ударів по кораблю завдали п’ять морських дронів. Чотири вразили весь лівий борт від корми до носа. П'ятий поцілив у правий борт у районі машинного відділення. Очевидно, саме цей удар став критичним. Почалася пожежа, корабель втратив хід і нахилився на лівий борт.

Приблизно в 07:00 до порту Севастополя надійшов сигнал SOS та запит на евакуацію екіпажу корабля, який знаходився приблизно за п'ять кілометрів від берега. На місце катастрофи було направлено буксири мнс росії та кілька катерів.

Автори каналу заявляють, що при гасінні пожежі всього декілька військовослужбовців отримали незначні опікові поранення, решта ж екіпажу врятовано в повному складі та доставлено до Севастополя. Натомість ГУР надає іншу інформацію.

Приблизно о 07:35 "Цезар Куніков" затонув.

За словами начальника ГУР МО Кирила Буданова, "Цезар Куніков" віз вантаж із боєкомплектом з Новоросійська до Севастополя. Стараннями українських розвідників російський ВДК було знищено п'ятьма морськими безпілотниками MAGURA V5.

За інформацією ГУР, більшість екіпажу знищеного "Цезаря Кунікова" загинула, сам корабель затонув і не підлягає відновленню. У ГУР також показали кадри знищення "Цезаря Кунікова" морськими БПЛА.

 

✅  Стань частиною спільноти « Кут Огляду» в facebook та запроси друзів!

«Кут Огляду» ближче до читача!

Все новини Бесарабії та України тут і зараз:

✅  Коротко і по суті. Підпишіться на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в Instagram