Нардеп від «Слуги народу» пропонує скоротити соцвиплати через брак грошей

Нардеп від «Слуги народу» пропонує скоротити соцвиплати через брак грошей

Система соціальної допомоги в Україні є частиною «радянського спадку» й має бути переглянута з огляду на нестачу коштів в умовах війни, заявив народний депутат від «Слуги народу», голова Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

- Я вважаю, якісь соціальні послуги держава має продовжувати надавати, але обсяг їх... напевно має бути скорочений. І, мені здається, в умовах і дефіциту бюджету, і зниження допомоги ми, напевно, будемо переглядати це. Тобто має бути створена інша, збалансованіша система, яка враховує нові реалії, а не реалії 80-90-х років, — сказав Наталуха в інтерв’ю «Укрінформу», інформує Кут огляду.

Водночас він визнав, що зменшення соціальних гарантій суперечить Конституції і може викликати несприйняття громадян.

- Це радянський спадок. Він закарбувався у Конституції, на жаль, де чорним по білому написано, що Україна – це соціальна держава, і купа соціальних гарантій. Перше, що нам розкажуть з вами, – що ми діємо неконституційно, забираючи соціальні права громадян, – сказав Наталуха.

Варто зазначити, що у січні міністерка соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі телемарафону пояснювала, що Україна має резерв грошей, який дозволить вчасно здійснювати соціальні виплати населенню незалежно від рішення щодо фінансової допомоги з боку ЄС та інших міжнародних партнерів. Залишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅ в Instagram