ВІДРОДЖЕННЯ ВИНОГРАДАРСТВА – ДОБРА ОЗНАКА РОЗВИТКУ РІДНОГО КРАЮ

ВІДРОДЖЕННЯ ВИНОГРАДАРСТВА –  ДОБРА ОЗНАКА РОЗВИТКУ РІДНОГО КРАЮ

Пам’ятаю часи, коли в рамках боротьби з алкоголізмом почали знищувати унікальні виноградники. Ще моя бабуся гірко тоді зітхала: “На безголов’я це роблять! Хто пиячив, той і буде пиячити!”

А згодом радянський союз благополучно розвалився, бабусі моєї теж не стало…

Зникли колгоспи, і виноградна галузь на Татарбунарщині зовсім занепала. Вивезли на металобрухт обладнання з винзаводу. Навіть не знаю, якого українського президента треба звинувачувати, аби виправдати місцевих керманичів за те, що розвалили тут виноробну галузь. Хоча є позитивні приклади розвитку виноградарства і виноробства у сусідньому Болградському районі, у селі Шабо Білгород-Дністровського району. Тобто, там, де вболівають за розвиток територій і населених пунктів, там знаходять можливість розвивати цю прибуткову галузь.

І ось нарешті позитивні новини знайшлися і в Татарбунарах. І стосуються вони саме виноградарства. Дуже приємно дізнаватися, що у нас реалізовується дуже крутий проєкт.

Державний навчальний заклад «Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище» впроваджує проєкт регіонального розвитку, який реалізовується за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу.

«Підготовка робітничих кадрів з професії "Виноградар" на базі ДНЗ «Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище» з метою відродження виноградарства регіону» загальною вартістю 5 594782 грн.: з них з державного бюджету 4 800 000 грн. та 794 782 грн. з районного бюджету.

Два роки тому на базі Татарбунарського ПТАУ було вперше відкрито набір на професію «Виноградар», підготовка кадрів за якою здійснюється за кошти державного та обласного бюджетів.

Завдяки Проєкту «Виноградар» поповнилася матеріально-технічна база навчального закладу технікою для проведення агротехнічних робіт на виноградниках: було придбано два трактора, плуг, дискову борону, бочку для поливу, оприскувач.

В рамках Проєкту заплановано збільшення площі молодих насаджень винограду в Південному регіоні. Нещодавно розпочався найвідповідальніший етап реалізації Проєкту – висадка саджанців винограду у відкритий грунт. В умовах адаптивного карантину нині висаджено виноград сорту «Аліготе» на площі 8 гектарів.

Донор проєкту та міністерство, через яке донор імплементує проєкт – Європейський Союз через Міністерство розвитку громад та територій України (Міністерство регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України).

Ініціатор проєкту – Одеська обласна державна адміністрація.

Замовник проєкту – Департамент освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації.

Цей проєкт підтримали Татарбунарська райдержадміністрація і Татарбунарська міська рада.

Відродження виноградарства у нашому регіоні – це добра ознака позитивних змін в умовах децентралізації. Є надія, що наш рідний край нарешті розпочне свій розвиток.

 

Вікторія Алєксєєнко,

м. Татарбунари.

"Угол обзора" ближе к читателю!

Все новости Бессарабии и Украины здесь и сейчас:

✅ Стань частью нашего сообщества в facebook и пригласи друзей!

✅ Кратко и по сути. Подписывайтесь на наш Telegram-канал

✅ Поддержи нас в Instagram